השר אריאל: התנאים במחסומים בין הגדה לישראל - בושה וכלימה למדינה

בראיון לרדיו תל אביב קרא שר החקלאות לראש הממשלה לבצע שורת צעדים חד-צדדיים לטובת הפלסטינים, בהם העברת גז ומים לגדה, והודה כי לתחושתו יש סכנה לחיי שר הביטחון יעלון

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השר אריאל מבקר חיילים המאבטחים את צומת גוש עציון, בדצמבר
השר אריאל מבקר חיילים המאבטחים את צומת גוש עציון, בדצמברצילום: גיל כהן מגן

שר החקלאות אורי אריאל מתח היום (שישי) ביקורת חריפה על התנאים במחסומים בין הגדה לישראל. בראיון לתוכנית "פרלמנט שישי" רדיו תל אביב אמר אריאל כי האופן שבו פלסטינים עומדים במחסומים הוא "בושה וכלימה למדינת ישראל ולמערכת הביטחון".

עוד אמר השר כי הציע לראש הממשלה נתניהו לפעול לכינון שלום כלכלי עם הפלסטינים ולבצע צעדים חד-צדדיים לשיפור המצב הכלכלי בגדה המערבית ובעזה. אריאל הדגיש כי אינו רואה סיבה שלא לאפשר בניית נמל בינלאומי ברצועה ולא להעביר גז ומים מותפלים לגדה.

"תבנה את הנמל בעזה. הכל תחת מאה אחוז ביטחון, ויש דרך לזה, אני אומר לך בידיעה", אמר אריאל בהתייחס לאמירותיו לנתניהו והוסיף: "מה אתה עומד מנגד ואומר 'נשקול, נשקול'. מה נשקול? אנחנו שוקלים כבר 47 שנים. אין להם שום נמל בינלאומי... למה שלא יהיה להם נמל?". בהמשך הוסיף אריאל בהתייחס לראש הממשלה: "תעביר להם גז לשכם, לחברון, לטול כרם, לג'נין. יש לנו גז. חד-צדדית. לא בתנאי האמירה הידועה שלו (של נתניהו) 'יתנו - יקבלו'. אנחנו אחראים לאזור. תנו להם מים".

אריאל אמר עוד כי הפלסטינים לא צריכים לעבור במחסומי צה"ל בכבישי הגדה והוסיף. "לך תראה איך הם עומדים מחכים להיכנס לישראל במחסומים. בושה וכלימה למדינת ישראל ולמערכת הביטחון. עומדים שם אנשים בתנאים לא תנאים. בקיץ חום, בחורף יורד גשם. מה הבעיה שלנו לסדר את זה? מה, 50 מיליון שקל זה הסיפור שלנו?". אריאל המשיך ותיאר כיצד פועלים פלסטינים מגיעים למחסום בשלוש לפנות בוקר כדי להיכנס לישראל בשבע ועומדים במשך שעות "בלי צל ובלי מים".  כשנשאל מה עונה ראש הממשלה על טענות אלה, אמר אריאל: "הוא לא עונה. חצי מהדברים נמדדים בשטח. זה לא משנה מה אומרים. אני רואה – שינו את המחסום? לא שינו".

בנוגע לפרסום התמונות המסיתות נגד שר הביטחון יעלון אמר אריאל כי "מה שקורה בעניין שר הביטחון הוא הפקרות מוחלטת. לעניות דעתי זה מחייב חקירה של משטרה". כאשר נשאל האם לתחושתו ישנה סכנה ממשית לחייו של שר הביטחון, ענה "כן, זה יכול להגיע גם לזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ