אישום נגד תושבת כפר קאסם שדקרה אשה בראש העין: תכננה לבצע פיגוע גדול יותר

על פי כתב האישום, שתילה אבו עיאדה הושפעה מרציחת הנער מוחמד אבו חדיר ומהצתת בית משפחת דוואבשה, חלמה על הנביא מוחמד והרגישה כי היא חייבת "להרוג למען האל". לאחר שנכשלה בהשגת נשק חם או מטען חבלה, ביצעה פיגוע דקירה

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לי ירון
לי ירון

כתב אישום הוגש הבוקר (ראשון) בבית המשפט המחוזי בלוד נגד שתילה אבו עיאדה, בת 22 מכפר קאסם, בעקבות ניסיון הפיגוע בראש העין בתחילת החודש. אבו עיאדה מואשמת במספר ניסיונות רצח ובתכנון פיגוע נרחב במסעדות בראש העין.

ב-3 באפריל דקרה אבו עיאדה אשה באזור התעשייה בראש העין. מאבטח שהבחין בדוקרת השתלט עליה ללא ירי והוציא מתיקה סכין נוספת. על פי כתב האישום, אבו עיאדה הושפעה בין השאר מרציחת הנער מוחמד אבו חדיר ז״ל, הצתת ורצח משפחת דוואבשה ואירועים נוספים בהסלמה הנוכחית, וכן מחלום שחלמה לפיו "הנביא" מחפש אותה, בעקבותיו התחזקה מבחינה דתית והרגישה כי היא "חייבת להרוג למען האל".

על פי כתב האישום, אבו עיאדה תכננה לבצע פיגוע גדול יותר ממה שביצעה בפועל – בין היתר, על ידי שימוש במטען חבלה או בירי. בדצמבר 2015 היא למדה להרכיב מטען בייצור עצמי דרך האינטרנט ורכשה חומרים לצורך הרכבת המטען, ביניהם ברגים ואומים שנועדו להגדיל את הנזק. את המטען תכננה אבו עיאדה להניח באחת משתי מסעדות הנמצאות באזור התעשייה "אפק" בראש העין, ואף הלכה אליהן כמה פעמים כדי לבדוק באילו שעות המקום הומה אדם ומהם סידורי האבטחה במקום. לאחר רכישת החומרים, ניסתה כמה פעמים להרכיב את המטען, ללא הצלחה.

במרץ 2016, פנתה אבו עיאדה למכר וביקשה ממנו לספק לה כלי נשק אוטומטי כביכול בשביל לירות באוויר באירוע של חברתה. משכשלה בהשגת הנשק ובהרכבת המטען, החליטה להוציא לפועל פיגוע דקירה. ביום הפיגוע הצטיידה אבו עיאדה ב- 2 סכינים, יצאה מביתה בכפר קאסם והלכה ברגל לעבר אזור התעשייה. היא התפללה להצלחת הפיגוע והשמידה את הטלפון הנייד שהיה ברשותה.

על פי כתב האישום, בערך בשעה 13:00 הבחינה אבו עיאדה באשה, ולאחר שהעריכה כי היא יהודייה הסתערה עליה ודקרה אותה בידה השמאלית. במהלך המאבק בין השתיים, הצליחה אבו עיאדה לדקור את האשה פעם נוספת באזור החזה. 

במקביל, הבחינה הנדקרת בעובר אורח המגיע לעברן והחלה לצעוק "היא דוקרת אותי". אבו עיאדה הסתובבה לעבר עובר האורח וניסתה לדקור גם אותו. כשעוברי אורח נוספים שהחלו להתאסף במקום ניסו לתפוס אותה, החלה אבו עיאדה לרוץ תוך שהיא מנופפת בסכין ומנסה לדקור את כל מי שנקרה בדרכה. לאחר מרדף קצר הצליחו כמה מעוברי האורח ללכוד אותה עד אשר נעצרה על ידי שוטרים שהגיעו למקום. כתוצאה מהתקיפה נגרמו לנדקרת חבלות והיא פונתה לטיפול בבית החולים בלינסון.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ