שני קטינים חשודים שביצעו פיגוע בעמדת צה"ל בהר ברכה לפני כחודש

הנערים הפלסטינים, בני 15 מהכפר עראק בורין, חשודים שדקרו את החיילים בעמדת שמירה סמוכה לשכם. לפי שב"כ, חקירתם הובילה למעצר חולייה שתכננה לחטוף מתנחל

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
גילי כהן
גילי כהן

ארבעה פלסטינים, בהם שלושה קטינים, נעצרו בחשד לתכנון וביצוע של פיגועים בהתנחלות הר ברכה ליד שכם. שניים מהעצורים, בני 15, חשודים בעמדה צבאית סמוכה להתנחלות לפני כחודש. השניים, מהכפר עראק בורין בצפון הגדה, נעצרו על ידי כוחות שב"כ ומשטרה בחודש שעבר.

לפי הודעת שב"כ, שני הנערים הודו בחקירתם כי ביצעו את פיגוע הדקירה במטרה למות "מות קדושים". עוד נמסר כי השניים הסגירו את מעורבותו של קטין נוסף, בן 14, ומחקירתו עולה כי היה מעורב בפיגוע. חומרי החקירה יועברו לתביעה הצבאית על מנת לגבש נגד השניים .

במהלך חקירתם, כך אמרו בשב"כ, נחשפה חולייה נוספת שתכננה לבצע פיגועים, בהם חטיפת מתנחל מהר ברכה. בעקבות החקירה עצר שב"כ את סעד חוסאם עאהד פקיה, בן 30, בחשד כי תכנן לבצע את החטיפה. בשב"כ אומרים כי פקיה מזוהה עם ארגון הטרור של "החזית העממית לשחרור פלסטין" וכי במהלך תכנון הפיגוע הכין מקום מסתור.

בשב"כ עצרו חשוד נוסף במעורבות בתכנון הפיגוע, מאלכ פאתח אסמאעיל קאדוס בן 25, שמזוהה עם חמאס. מחקירתו עולה כי תכנן לבצע פיגוע דקירה בחיילי צה"ל ולחטוף מהם כלי הנשק לביצוע פיגוע ירי. נגד השניים מתגבש כתב אישום.

פיגוע הדקירה בהר ברכה אירע בראשית החודש שעבר. שני חיילים נפצעו באורח קל וקל-בינוני. תחילה עלה חשש שכלי הנשק של החיילים נחטפו, אך בהמשך הם אותרו בעמדה ונראה כי הסירו אותם בעת השמירה.

בתחקיר שבחן את פעילות הכוחות באירוע, נמצא כי התגלו כשלים בתפקוד החיילים, מחטיבת כפיר, כאשר אלו הפקירו את כלי הנשק שלהם. בעקבות התחקיר, הודחו מתפקידם מפקד המחלקה והסמל, מפקד הפלוגה הושעה מפיקוד לשנה ומפקד הגדוד ננזף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ