חברי חוליית הטרור היהודי מואשמים בשורת פשעי שנאה נגד פלסטינים

בין שבעת חברי החוליה: חייל תושב ההתנחלות נחליאל, אחיו ושני קטינים. כתב האישום מייחס להם בין היתר זריקת רימון גז לבית משפחה ליד רמאללה ותקיפת פלסטיני

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון
חיים לוינסון

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (שני) לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום נגד שבעה בני אדם באשמה שפעלו כהתארגנות טרור יהודי נגד פלסטינים באזור רמאללה בשנים האחרונות. הם נאשמים בין היתר שיידו בקבוקי תבערה ורימוני גז לעבר בתים ואף תקפו פלסטינים. 

הנאשמים הם חייל צה"ל ששמו אסור בפרסום מנחליאל, פנחס שנדורפי מנחליאל, מיכאל קפלן מבית שמש, איתמר בן אהרון מירושלים, שניאור דנה ממעלה אפרים וכן שני קטינים. על פי כתב האישום, החייל ושני הקטינים החזיקו בארגז אמצעי לחימה לצורך תקיפות פלסטינים, שכלל ציוד צה"לי שלושה רימוני סינוור, רימון הלם, חמש מחסניות של רובה אם-16 וחלקים מאם-16.

לפי כתב האישום, רימוני הגז שימשו את חברי החוליה בפשע שנאה בכפר ביתלו הסמוך לנחליאל. במהלך חקירת הרצח בדומא, הם החליטו להעביר מסר כי החקירה לא תעצור את פשעי השנאה. כך, בשעת לילה מאוחרת בדצמבר האחרון לקחו שני הקטינים שני רימוני גז, ניקו אותם מטביעות אצבע, וכשהם רעולי פנים הגיעו לבית משפחת נג'אר בביתלו. הם ניפצו את החלון, וידאו כי יש אנשים בבית - וזרקו פנימה את הרימונים. בני המשפחה - הורים ובנם התינוק - התעוררו ונמלטו מהמקום.

באירוע אחר, בנובמבר האחרון, שני הקטינים החליטו לנקום בשל פיגועי הטרור הרבים. הם לקחו בקבוקי תבערה והלכו לכפר מזרעה א-קבליה. הם זרקו אבנים לעבר חלון בית כדי לנפצו וזרקו את בקבוקי התבערה. האחד לא נכנס לבית, אך השני נפל על שולחן והתלקח. לא היו נפגעים באירוע. 

במקרה אחר המתואר באישום, שני הקטינים, יחד עם החייל, שנדורפי ושניאור דנה, החליטו לפגוע בערבים. דנה נתן לחבריו את הרכב שלו, ושאר חברי החוליה יצאו וזרקו אבנים על מכוניות של ערבים. לאחר שהגיעו למסקנה שאין בכך די, באוקטובר האחרון הם הציתו רכב של פלסטיני בתוך כפר. במקרה אחר שהיה ביולי 2014, הציתו הקטינים, החייל ומיכאל קפלן רכב בכפר בתילו.

במקרה נוסף הקטינים, יחד עם החייל, בן אהרון וקפלן, החליטו להכות פלסטיני. הם הצטיידו במקלות ויצאו לחפש קורבן במעיין באזור. הם נתקלו במחמוד נופל, פלסטיני בן 60, ותקפו אותו בגז מדמיע ובמקלות. נופל נפצע באורח בינוני. בתקיפה אחרת, ב-2013, פנחס שנדורפי תקף נהג של מע"צ שהגיע לפרוק אבנים בנחליאל. החייל נאשם גם שנתן לקטינים להשתמש בנשקו.

הפרקליטות מבקשת לכלוא את הקטינים, את החייל ואת שנדורפי עד לתום ההליכים. לגבי בן אהרון, דנה וקפלן מבקשת המדינה שיישארו במעצר בית. מבקשת המעצר עולה כי הקטינים, החייל ושנדורפי הודו במיוחס להם. שלושה אף שחזרו את כל המעשים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ