גילי כהן
גילי כהן

שב"כ והמשטרה עצרו הלילה במזרח ירושלים שלושה תושבי שכם, לאחר שלטענת שירות הביטחון הכללי הם הצהירו על כוונתם לבצע פיגוע בעיר. עם זאת, מהשב"כ לא נמסר מה אמרו השלושה, באיזו מסגרת, וכיצד נערכו לבצע את הפיגוע. במקביל, כוחות צה"ל עצרו במהלך הלילה שלושה פלסטינים בגדה שהיו מבוקשים לחקירה. השלושה נעצרו בקלנדיה, בבית אומר, ובכפר בתיר שבאזור בית לחם.

במערכת הביטחון ציינו לאחרונה כי הרגיעה במצב הביטחוני נובעת בין היתר משיפור ביכולת לאתר מפגעים פוטנציאלים מבעוד מועד, בין היתר בעזרת ניטור פעילות ברשתות חברתיות. בעבר אמר הרמטכ"ל, גדי איזנקוט, כי לא התקבלו התרעות לפני עשרות פיגועים שבוצעו עד כה, אך קצין בכיר בפיקוד המרכז אמר לאחרונה כי מגמה זו השתנתה, וכעת ישנן התרעות שמאפשרות לעצור חלק מהמפגעים הפוטנציאלים עוד לפני הפיגוע, אם בבתיהם ואם בדרכם למקום הפיגוע.

כוחות הביטחון במזרח ירושלים, לפני כחודשצילום: אמיל סלמן

הירידה בכמות הפיגועים נובעת גם משיתוף הפעולה עם מנגנוני הרשות הפלסטינית. הרמטכ"ל אמר לשרים בישיבת הקבינט בשבוע שעבר כי התיאום עם מנגנוני הביטחון של הרשות השתפר, התפתחות שהצבא מייחס לה חלק חשוב בהרגעת הרוחות. במקביל, הרשות עורכת פעילויות חינוכיות בבתי ספר פלסטיניים שמטרתה להרתיע צעירים מלבצע פיגועים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ