המתיחות בגבול עזה: חיל האוויר תקף הלילה ארבע מטרות חמאס

התקיפה בוצעה לאחר שפצצת מרגמה נורתה לעבר כוח צה"ל שעסק בפעילות מבצעית בצפון הרצועה. הפלסטינים דיווחו על ארבעה פצועים. בצה"ל מאשרים כי המצרים מתווכים בין חמאס לישראל על מנת להביא להחזרת השקט באזור

גילי כהן
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גבול רצועת עזה, אתמול
גבול רצועת עזה, אתמול. "ישראל ניסתה לקבוע עובדות חדשות בשטח"צילום: אליהו הרשקוביץ

המתיחות בגבול רצועת עזה נמשכה הלילה (חמישי) כאשר פצצת מרגמה נורתה לעבר כוח צה"ל שעסק בפעילות מבצעית בצפון הרצועה. לא היו נפגעים באירוע ולא נגרם נזק. בתגובה לירי, תקף צה"ל מהאוויר ארבעה יעדים בצפון הרצועה. הפלסטינים מדווחים כי ארבעה בני אדם, בהם שלושה ילדים, נפצעו באורח קל-בינוני בתקיפת חיל האוויר בשכונת זייתון.

אתמול בשעות הערב דיווחו גורמים פלסטינים על חמש תקיפות של חיל האוויר נגד אתרי אימונים של חמאס באזור שדה התעופה ובמרכז הרצועה. בדובר צה"ל אישרו כי חיל האוויר תקף חמש מטרות בדרום הרצועה, המזוהות עם החמאס. הודעת הצבא מאשרת כי הירי שבוצע ביומיים האחרונים היה של החמאס, והתקיפה האווירית בעזה היא בתגובה לכך: "צה"ל רואה בפעילות טרור בתווך התת קרקעי ומעליו הפרת ריבונותה של מדינת ישראל, ורואה בארגון הטרור חמאס האחראי הבלעדי לפעולות טרור אלו".

בצה"ל מאשרים כי המצרים מתווכים בין חמאס לישראל על מנת להביא להחזרת השקט באזור. סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו מרזוק, אמר הלילה כי התערבות של מצרים הביאה להשבת השקט לאחר שלטענתו, ישראל הפרה את הסכם הרגיעה שנחתם ב-2014. 

בפוסט שפרסם בפייסבוק אמר אבו מרזוק כי חמאס יצר קשר עם גורמים במצרים בשל מעמדה כנותנת החסות להפסקת האש ואלו פעלו באופן מיידי להשבת הרגיעה. לדבריו, ישראל ניסתה לקבוע עובדות חדשות בשטח בעומק 150 מטר לתוך גבול הרצועה.

אתמול בשעות הבוקר נורתה פצצת מרגמה לעבר כוח צה"ל שפעל בגבולה הדרומי של הרצועה, ובתגובה נורו פגזי טנק לעבר עמדת חמאס ברפיח. בהמשך דיווחו הפלסטינים על ירי נוסף שבוצע לעבר מתחם של מערך ביטחון הפנים של חמאס ברפיח. בצהריים נשמע פיצוץ בסמוך לכוח צה"ל, ובתגובה ירו טנקים לעבר שתי עמדות של חמאס בשכונת שג'עייה בעיר עזה.

לאחר כשעה וחצי נפל פצמ"ר בסמוך לכוח באותו אזור, ושוב הגיב צה"ל בירי טנקים לעבר עמדות בשכונה. בתגובה לירי, הורה משרד החינוך ברצועה על פינוי שני בתי ספר בשכונה במזרח העיר עזה. תקרית דומה שלישית אירעה כשעה לאחר מכן. בשעות הערב נורתה פצצת מרגמה נוספת לעבר כוח שפעל בדרום הרצועה וטנקים השיבו באש לאזור רפיח. בסך הכל נורו אתמול ארבע או חמש פצצות מרגמה — יותר מבכל 2015.

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל ימשיך לפעול בנחישות וככל שיידרש על מנת להשמיד את כל המנהור התת קרקעי. השקט ושגרת החיים התקינה הינם אינטרס הדדי ונשאף שיישמרו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ