נתניהו ביקש מיעלון שסגן הרמטכ"ל יבהיר דבריו; מקורבי רה"מ: הוא שגה וטוב שתיקן

ראש הממשלה הביע את מורת רוחו במהלך שיחה אמש עם שר הביטחון. חרף עמדתו של נתניהו כלפי דבריו של גולן, יעלון עצמו בחר לגבות את סגן הרמטכ"ל

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח אמש (רביעי) עם שר הביטחון משה יעלון והביע בפניו מורת רוח בנוגע לנאומו של סגן הרמטכ"ל, האלוף יאיר גולן, שבו ציין כי יש כיום תופעות בחברה הישראלית שמזכירות תהליכים שעברו על גרמניה בשנות ה-30 של המאה הקודמת לפני השואה. על אודות השיחה בין נתניהו ליעלון פורסם לראשונה בערוץ 2. 

גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו כי נתניהו ביקש מיעלון שהאלוף גולן יפרסם הודעת הבהרה לדבריו, וזו אכן פורסמה כמה שעות לאחר מכן. "עם כל ההערכה לסגן הרמטכ״ל, ראש הממשלה חושב שהוא שגה בדבריו וטוב שתיקן אותם", אמרו גורמים בסביבת נתניהו.

בניגוד לעמדת נתניהו, יעלון עצמו בחר לגבות את סגן הרמטכ"ל. אחרי שגולן פרסם הודעת הבהרה, צייץ יעלון בדף הטוויטר שלו כי דבריו של גולן עוותו במכוון בידי גורמים שתוקפים את צה"ל. "יש לי אמון מלא בסגן הרמטכ"ל, אלוף יאיר גולן, לוחם ומפקד מוערך, ערכי ועתיר זכויות", כתב יעלון. 

"ההתנפלות עליו וההתלהמות כלפיו נוכח פרשנות מעוותת, במכוון, שניתנה לדברים שאמר אמש - הן ניסיון נוסף במסע המדאיג והמטריד לפגוע פוליטית בצה"ל ובקציניו. אבוי לנו אם ניתן לזה לקרות. תפקידו של כל מפקד בצה"ל, בוודאי מפקד בכיר, אינו מסתכם רק בהובלת חיילים וחיילות לקרב, אלא גם מחייב אותו להתוות להם דרך וערכים בעזרת מצפן ומצפון", דברי יעלון.

דבריו של גולן וההבהרה שפורסמה בשעת לילה מאוחרת גררה היום תגובות מכל קצוות הקשת הפוליטית. שר החינוך נפתלי בנט צייץ בטוויטר כי "‏רגע לפני שמכחישי השואה יהפכו מילים שגויות אלו לדגל. רגע לפני שחיילינו יושוו לנאצים חלילה בהכשר מגבוה. סגן הרמטכ"ל שגה. ועליו לתקן מיד". שרת המשפטים איילת שקד אמרה בגלי צה"ל הבוקר כי "סגן הרמטכ"ל התבלבל לדעתי ודבריו מעידים על חוסר הבנה וזילות שואה". יו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג, הביע תמיכה בגולן ואמר כי מדובר ב"מפקד אמיץ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ