רה"מ על סערת דברי סגן הרמטכ"ל: "הנושא מאחורינו, אני רואה בו אירוע חד פעמי"

יום אחרי הביקורת החריפה על דבריו של אלוף יאיר גולן בערב יום השואה, נפגש נתניהו עם הקצין בפורום מטכ"ל ולחץ את ידו. הרמטכ"ל: כקצינים, עלינו לחשוב על מה אנחנו אומרים ומתי

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (שני) בטקס הרמת כוסית עם פורום המטכ"ל בקרייה בתל אביב לסערה שיצרו דבריו של סגן הרמטכ"ל, אלוף יאיר גולן, בערב יום השואה ואמר: "הנושא מאחורינו, אני רואה בו אירוע חד פעמי. מכאן כולנו ממשיכים ביחד". בטקס במכון משואה אמר גולן  כי הוא "מזהה בישראל עדות לתהליכים שהתרחשו באירופה לפני השואה".

בפתיחת הישיבה לחץ נתניהו את ידו של גולן והוסיף: "אנחנו עובדים ביחד סביב השעון על מנת להבטיח את ביטחונם של תושבי ישראל ויש לנו אתגרים גדולים מאוד, אבל אני חושב שהעבודה שעשיתם ושנעשה כולנו ביחד תמשיך לתרום לביטחון ישראל". הרמטכ"ל גדי איזנקוט התייחס אף הוא לפרשה ואמר: "אנחנו, הקצינים, צריכים לחשוב על מה אנחנו אומרים ומתי אנחנו אומרים את זה".

הרמת הכוסית בפורום המטכ"ל, הערב. האלוף גולן שני משמאלצילום: קובי גדעון / לע"מ

רק אתמול מתח נתניהו ביקורת חריפה על דבריו של גולן. בפתח ישיבת הממשלה אמר: "ההשוואה שעלתה מדבריו של סגן הרמטכ"ל לתהליכים שאפיינו את גרמניה הנאצית לפני 80 שנה היא מקוממת. הדברים מופרכים מהיסוד. הם לא היו צריכים להיאמר בשום עת ובוודאי לא בעת שנאמרו. הם גורמים עוול לחברה בישראל ולזילות השואה. סגן הרמטכ"ל הוא קצין רב זכויות אבל דבריו בעניין זה היו שגויים לחלוטין ואינם מקובלים עלי".

ראש הממשלה ציין עוד כי ישראל היא "פלא היסטורי" וכולם מתגאים בהישגיה ובצה"ל. "הרבה דברים נאמרו בימים האחרונים על מדינת ישראל", אמר נתניהו. "אין מדינה שאין בה גילויים של חוסר בסובלנות ואלימות. אבל הדמוקרטיה הישראלית איתנה. היא מוקיעה את הגילויים הללו ומטפלת בהם באמצעות החוק ובאמצעים אחרים".

נתניהו אמר את הדברים על רקע הגיבוי שנתן שר הביטחון משה יעלון לסגן הרמטכ"ל. נאום גולן עורר תגובות רבות, תומכות וביקורתיות כאחד, מכל קצוות הקשת הפוליטית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ