פלסטיני נעצר ממזרח לירושלים בחשד שהתכוון לבצע פיגוע; נתפס עם מדי שוטר

המשטרה הודיעה כי קיבלה מידע מודיעיני על תושב בית לחם שיצא מביתו בכוונה לבצע פיגוע. משפחתו של העצור: הוא החל לעבוד במשטרה הפלסטינית לפני שבוע והיה בדרך חזרה מעבודתו

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"הארץ"

פלסטיני נעצר בצהריים (שבת) באזור מישור אדומים, מזרחית לירושלים, בחשד שתכנן לבצע פיגוע. על פי הודעת המשטרה, מג"ב נערך לפשיטה בעקבות מידע מודיעיני על כך שפלסטיני "יצא מביתו בכוונה לבצע פיגוע". סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי זמן קצר לאחר המעצר משפחתו של העצור זיהתו אותו ואמרה כי מדובר בשוטר פלסטיני.

בסביבות השעה 12:00 הגיעה מונית פלסטינית לעמדת בידוק שהוקמה במיוחד באזור מישור אדומים. השוטרים זיהו במכונית את החשוד, תושב בית לחם בן 36, ועצרו אותו. בין חפציו נמצאו מדי משטרה חדשים ונבדקת אפשרות כי הוא התכוון להשתמש בהם לצורך ביצוע הפיגוע. העצור הועבר לחקירת כוחות הביטחון.

לפי "מען", משפחתו של העצור, מוחמד מוסטאפה א-נג'אר ממחנה פליטים באזור בית לחם, טוענת כי הוא היה בדרכו חזרה מעבודתו במשטרה הפלסטינית, אותה החל רק לפני שבוע. לדברי בני המשפחה, הם היו "בהלם" משנודע להם על המעצר.

אחיו של א-נג'אר, אשרף, אמר ל"מען" כי הוא לא נשא עמו מדי משטרת ישראל, אלא מדים של המשטרה הפלסטינית. עוד אמרו בני המשפחה כי א-נג'אר השתחרר מהכלא הישראלי לפני כשנה לאחר שריצה מאסר של עשר שנים.

ביום שלישי, ערב יום הזיכרון, נפצע קצין צה"ל באורח קשה מפיצוץ מטעני חבלה בכניסה לכפר חיזמה, צפונית לירושלים. מוקדם יותר באותו יום נפצעו שתי נשים באורח בינוני מדקירות סמוך לטיילת בשכונת ארמון הנציב בירושלים. החשודים בדקירה נמלטו ככל הנראה לשכונת ג'בל מוכאבר. לאחר מרדף נעצרו שני חשודים, אולם הם שוחררו בהמשך.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ