גופותיהם של שני פלסטינים הועברו הלילה למשפחותיהם

השניים, בת 51 ובן 16, ניסו לדקור שוטרים בירושלים והובאו לקבורה אחרי חצות. גופתו של הנער הוחזקה מאז אוקטובר בידי המשטרה, שסירבה לנתיחת גופתו על אף חשד המשפחה להתנהלות לא תקינה מצד השוטרים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שתי משפחות פלסטיניות מירושלים קיבלו אמש (שני) את גופותיהם של קרוביהן, המוחזקות בידי ישראל ואחרי חצות השניים הובאו לקבורה. ההעברה היתה כפופה לכך שבהלוויות לא ישתתפו יותר מ-45 אנשים ולתשלום ערבות בסך 20 אלף שקל.

הגופות הן של מועתז עוויסאת בן 16, שגופתו היתה מוחזקת בישראל מאז אוקטובר, ושל פדוא אבו טיר בת 51, שגופתה היתה מוחזקת מאז מארס. לפי עו"ד מוחמד מחמיד מהמרכז המשפטי א-דמיר, גופתה של אבו טיר נמסרה למשפחתה ליד בית הקברות בכפר אום טובא וגופתו של עוויסאת הועברה ליד בית הקברות בשכונת ג'בל מוכבר. 

הלוויית מועתז עוויסאת, הלילה

עוויסאת נורה למוות לאחר שלטענת שוטרים ניסה לדקור אותם בשכונת ארמון הנציב הסמוכה לכפרו. לגרסת המשטרה, עובר אורח יהודי הבחין בהתנהגות חשודה של הנער ודיווח על כך לשוטרי משמר הגבול. אלה הבחינו בעוויסאת והורו לו להזדהות. אז שלף הנער סכין מטבח גדול, ניסה לדקור את השוטרים ושרט אחד מהם בידו. באותו יום הציגה המשטרה גם תמונות של הסכין ששימש את עוויסאת. מאז האירוע החזיקה המשטרה בגופתו, וסירבה לערוך נתיחה בגופה בטענה שאין חשד להתנהלות לא תקינה מצד השוטרים.

בני משפחתו של עוויסאת העלו ספקות בנוגע לגרסת המשטרה לגבי נסיבות מותו. "מניעת האפשרות של נתיחת הגופה, ולו באופן פרטי מטעם הוריו של המנוח, פוגעת באופן בלתי מידתי בזכותו של המת לכבוד, בזכות בני משפחתו לכבוד, בזכות בני משפחתו לברר ולדעת את סיבות ונסיבות מותו", אמרו.

הלוויית פדוא אבו טיר, הלילה

אבו טיר נורתה למוות בשמונה במארס לאחר שניסתה לדקור שוטרי מג"ב בעיר העתיקה בירושלים, לא הרחק ממסגד אל-אקצא. במשפחתה של אבו טיר הטילו ספק בגרסה זו, וטענו שהיא לא החזיקה בסכין ולא איימה על אף אחד.

תהליך מסירת הגופות החל בעקבות עתירה של ארגוני זכויות אדם לבג"ץ בשם משפחות פלסטיניות מירושלים, נגד החזקת הגופות של קרוביהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ