אספקת המלט למגזר הפרטי ברצועת עזה תחודש מחר

אחרי חודש וחצי של הקפאה העביר שליח האו"ם התחייבות לישראל כי חומרי הבנייה לא יגיעו לידי חמאס. העברת מלט לפרויקטים בינלאומיים גדולים נמשכה לאורך השבועות האחרונים

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

לאחר חודש וחצי של הקפאה, תתחדש מחר (שני) אספקת המלט למגזר הפרטי ברצועת עזה דרך מעבר הגבול כרם שלום. שליח האו"ם ניקולאי מלדנוב העביר לישראל התחייבות לכך שחומרי הבנייה לא יגיעו לידי חמאס וכי האו"ם יציב פקחים נוספים מצדו הפלסטיני של המעבר. עוד הובהר לישראל כי המלט שנגנב מקבלנים פרטיים בידי חמאס - הושב אליהם.

בישראל הבהירו כי אם ירשמו הפרות נוספות בעתיד, הדבר יביא לעצירת אספקת המלט לכל מקבליו ברצועה. מדובר הן במגזר הפרטי אך גם בארגונים הבינלאומיים וארגוני סיוע שפועלים ברצועת עזה. 

משאית עם ציוד במעבר כרם שלום בכניסה לרצועת עזה, ארכיון
משאית עם ציוד במעבר כרם שלום בכניסה לרצועת עזה, ארכיוןצילום: אי־אף־פי

באפריל החליט מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי, להקפיא את העברת המלט לרצועת עזה. בעמוד הפייסבוק של יחידת מתאם פעולות הממשלה בשטחים בערבית נכתב כי בעקבות מידע שהגיע למנגנון השיקום הבינלאומי, עולה כי חלק מחומרי הבנייה המיועדים לשיקום רצועת עזה נלקחו על ידי עימאד אל־באז, איש חמאס המשמש סגן מנכ"ל משרד הכלכלה.

"מאחר שמדובר בחריגה בוטה מהסיכומים", החליט האלוף מרדכי להקפיא את העברת המלט לרצועה המיועד לבנייה. העברת מלט לפרויקטים בינלאומיים גדולים, בתחום החינוך, הבריאות ועוד, נמשכה. "צר לנו שהחמאס ממשיך ומנצל ופוגע באוכלוסייה הפלסטינית כולה לטובת האינטרסים האישיים של הארגון", נכתב בהודעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ