בעקבות השתתפות מאות וקריאות לאומניות בהלוויה: ארדן הורה לעצור השבת גופות מחבלים

המשטרה סיכמה עם משפחתו של עלאא אבו ג'מל, שביצע את פיגוע הדריסה והדקירה ברחוב מלכי ישראל, כי לא יותר מ-40 אנשים ישתתפו בהלוויתו. עו"ד שנכח בטקס: בבית הקברות עצמו לא היו יותר מהמוסכם, השר מתבסס על פרסומים בתקשורת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מאות אנשים השתתפו אמש (שני) במסע הלוויה של המחבל עלאא אבו ג'מל בשכונת ג'בל מוכבר שבמזרח ירושלים. אבו ג'מל נורה למוות לאחר שביצע את פיגוע הדריסה והדקירה שבו נרצח ישעיהו קרישבסקי. בשל מספר המשתתפים בהלוויה הנחה השר לביטחון הפנים גלעד ארדן לעצור את החזרת גופותיהם של מחבלים.

אבו ג'מל ביצע את הפיגוע ברחוב מלכי ישראל בירושלים בחודש אוקטובר. מאז הפיגוע נותרה גופתו בידי המשטרה, בהתאם למדיניות שקבע השר ארדן. בשבועות האחרונים הגיעו המשטרה ומשפחת אבו ג'מל להסדר על החזרת הגופה, לפיו הוגבל מספר המשתתפים בהלוויה ל-40 וסוכם שהיא תיערך בשעות הלילה, בניסיון למנוע את התלהטות הרוחות ועימותים אלימים.

למרות הסיכומים השתתפו בהלוויה מאות אנשים ונשמעו קריאות לאומניות. עם זאת, רוב משתתפי הלוויה לא הורשו להיכנס לתוך בית הקברות, והלוויה עצמה נערכה על פי הסיכום עם המשטרה.

בפוסט בעמוד הפייסבוק שלו כתב ארדן: "משפחות המחבלים שיקרו לבג"ץ לאחר שהתחייבו לעמוד בדרישות המשטרה, וחבל שבג"ץ האמין להן ולחץ על המשטרה למסור את הגופות עד הרמדאן. לפני מספר דקות הנחיתי את המשטרה לעצור את החזרת גופות המחבלים". השר הביע תקווה "שבג"ץ ייחשף גם כן לתמונות ההסתה שאסור שייקרו בשום מקום ובטח לא בירושלים בירת ישראל".

עו"ד מוחמד מחמוד, שהיה נוכח בלוויה אמש, דחה בתוקף את הטענות של ארדן. לדבריו, השר מונע מאווירה ומפרסומים בתקשורת, ולא ממה שהיה בשטח. מחמוד ציין כי המשפחה התחייבה שלא יהיו יותר מ-40 אנשים בבית הקברות, וזה אכן מה שהיה.

בעניין קריאות העידוד לשהיד שנשמעו אמר עו"ד מחמוד כי הן נשמעו לכמה דקות, כשהארון יצא מהמסגד לכיוון בית הקברות. "מדובר במסגד שנמצא בתוך הכפר ואי אפשר למנוע מהאנשים להגיע לשם", אמר מחמוד. "המשפחה היתה אחראית שלא ייכנסו אנשים מעבר למה שהוסכם וזה מה שהיה, ולכן אין מקום לקבל החלטה כזו. מה עוד, שרוב הגופות כבר הוחזרו ונותרו רק שתי גופות, של בהא עליאן ושל תאיר אבו עזאלה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ