תנועת אומ"ץ קוראת לנתניהו לשקול מחדש מינוי ליברמן לשר הביטחון

במכתב ששלחה התנועה הבוקר נכתב כי קיים "חשש כבד מפני מינויו של נבחר ציבור בעל עבר מפוקפק למשרה החולשת על תקציב הביטחון ועל קשריה הביטחוניים של ישראל"

עמוס הראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמוס הראל

תנועת אומ"ץ (אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי) קראה לראש הממשלה בנימין נתניהו לשקול מחדש את מינויו של חבר הכנסת ליברמן לשר הביטחון. במכתב ששלחו הבוקר (רביעי) ראשי התנועה נכתב כי מינויו של ליברמן מעלה חשש מפני פגיעה אפשרית בביטחון המדינה ופגיעה באמון הציבור ברשויות המדינה. 

על המכתב חתומים ממלא מקום יו"ר התנועה, מעוזיה סגל, ויו"ר המועצה הציבורית של התנועה, האלוף במיל' יעקב אור. השניים כתבו כי "החשש הכבד הוא מפני מינויו של נבחר ציבור בעל עבר מפוקפק למשרה החולשת על תקציב הביטחון, ועל קשריה הביטחוניים של ישראל בהם טמון כוח כלכלי אדיר שעיקרו סמוי מן העין".

נתניהו וליברמן במעמד החתימה על ההסכם הקואליציוני בכנסת, היוםצילום: אמיל סלמן

במכתב מצטטים סגל ואור מתוך חוות דעת משנת 2012 של היועמ"ש הקודם, יהודה וינשטיין, בה נימק את הטעמים לסגירת התיק הפלילי נגד ליברמן. וינשטיין כתב אז כי "על פי החשד, ליברמן העמיד עצמו במצב של תלות אפשרית באנשי עסקים או במצב של חשש לניגוד עניינים בין פעילותו הציבורית למחויבותו לאותם גורמים". הם מסכמים את מכתבם בקביעה כי מינויו של ליברמן מעורר ספק בלב אזרחים רבים ולכן "על אחת כמה וכמה צריך לעורר ספק אצל ראש הממשלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ