השר אבי גבאי התפטר בעקבות מינוי ליברמן: "מעשה חמור שיגרום להקצנה בעם"

אבי גבאי, ממייסדי מפלגת כולנו, פרש מהמשרד להגנת הסביבה בעקבות ה"מהלכים הפוליטיים האחרונים". יו"ר כולנו כחלון הגיב להודעתו אך לא התייחס לביקורת על הממשלה

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר האוצר כחלון והשר המתפטר גבאי בביקור במפרץ חיפה, אשתקד
שר האוצר כחלון והשר המתפטר גבאי בביקור במפרץ חיפה, אשתקדצילום: רמי שלוש

השר להגנת הסביבה, אבי גבאי, הודיע הבוקר (שישי) על התפטרותו מהממשלה בעקבות "המהלכים הפוליטיים האחרונים". בהודעה שפרסם הוא תקף בחריפות את צירופו של שר הביטחון הנכנס, אביגדור ליברמן, הזהיר מהקצנה בחברה הישראלית והביע אי-אמון בממשלה. שר האוצר ויו"ר כולנו משה כחלון הגיב על התפטרותו של גבאי אך לא התייחס בהודעה לביקורת שמתח השר היוצא על הממשלה. "עידכנתי את ראש הממשלה בנושא והודעתי לו כי בכוונתי להמשיך ולהחזיק בתיק הגנת הסביבה", אמר כחלון.

אבי גבאיצילום: תומר אפלבאום

"לאחר לבטים רבים הודעתי ליו"ר תנועת 'כולנו' ושר האוצר, משה כחלון, כי החלטתי להתפטר מתפקידי כשר להגנת הסביבה", אמר גבאי, "למרות החשיבות הרבה שאני רואה במשרד ובפעולות המשמעותיות שאנו מקדמים בו, הרי שהמהלכים הפוליטיים האחרונים והחלפת שר הביטחון הם בעיני מעשה חמור שמתעלם ממה שחשוב לביטחון המדינה ויגרום להקצנה נוספת בשסעים בעם".

לדברי גבאי, "זהו קו שאינני יכול להיות שותף לו והוא מהותי מדי בעיני מכדי שאוכל להמשיך כחבר ממשלה". גבאי, ממייסדי כולנו, לא התמודד ברשימה בכנסת אך נבחר לכהן כשר בממשלה. בהתאם לכך, התפטרותו אינה משנה את כוחה של הקואליציה בהצבעות במליאה.

עוד הוסיף גבאי במסגרת הודעתו כי הוא מבקש להודות ליו"ר המפלגה, משה כחלון, על התמיכה והסיוע לו. בשעה 10:30 צפוי השר למסור הצהרה לעיתונאים בקרית הממשלה בתל אביב.

שר האוצר כחלון הוסיף בהודעתו כי "במהלך השנה האחרונה הנחנו במשרד להגנת הסביבה יסודות חשובים ומהותיים לאיכות החיים של כלל אזרחי ישראל. התכנית הלאומית לצמצום המזהמים במפרץ חיפה תימשך לצד יוזמות חשובות נוספות שהוביל המשרד בתקופת גבאי", אמר והמשיך: "למשרד להגנת הסביבה השפעה משמעותית על איכות החיים של כולנו ובכוונתי להמשיך ולבצע את המהלכים שהתחלנו".

השבוע, לקראת החתימה על ההסכם הקואליציוני עם ישראל ביתנו, אמר כחלון כי הוא מתנגד לניסיון לפסול באופן אישי את ליברמן לכהן כשר ביטחון. עם זאת, הוא ציין: "הממשלה תמשיך לפעול באחרית ושיקול דעת מתוך ריסון עצמי, לא נהסס להשתמש בזכות הווטו שיש לנו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ