יותר מחודשיים לאחר מותו התקיימה בצהריים (שבת) בחברון הלווייתו של עבד אל-פתאח א-שריף, שביצע פיגוע דקירה ונורה למוות בהיותו פצוע על ידי החייל אלאור אזריה. בטקס ההלוויה הצבאי השתתפו מאות בני אדם, בהם שוטרים פלסטינים, ונשמעו בו קריאות בשבח החללים הפלסטינים ובגנות ישראל.

יוסרי א-שריף, אביו של עבד אל-פתאח, אמר בהלוויה כי המשפחה התעקשה לקיים טקס גדול שהולם את המעמד הראוי לבנו. לדברי האב, המשפט שנערך לאלאור אזריה הוא "נשף מסיכות" שנועד לרמות את דעת הקהל הבינלאומית והוא אינו מאמין שבית המשפט יעשה צדק.

גופתו של א-שריף הוחזקה בידי מערכת הביטחון מאז התקרית בסוף מארס ועברה נתיחה לצורך החקירה נגד אזריה. אתמול העבירה ישראל את הגופה דרך מחסום תרקומיא לרשות הפלסטינית, במביל להעברת גופתה של פלסטינית שניסתה השבוע לדקור שוטרים מצפון לירושלים. מסע הלוויה יצא מבית החולים אל-אהלי בחברון לבית הוריו של א-שריף ומשם לבית הקברות במערב העיר.

שלשום דחה בית הדין הצבאי ביפו את טענת סנגוריו של אזריה, שלפיה האשמתו בהריגת א-שריף מהווה אכיפה בררנית. הסנגורים טענו בתגובה לכתב האישום נגד אזריה כי מקרים דומים הסתיימו בעבר בנזיפה, וציינו את הירי של מפקד חטיבת בנימין בנער שיידה אבנים לעבר רכבו ואת הירי של מתנדב במשטרה במחבל בפיגוע ביפו. השופט, סגן-אלוף רונן שור, דחה את בקשת הסנגורים להורות לתביעה הצבאית למסור מידע על מקרים דומים, וקבע כי לא הציגו "תשתית ראייתית ראשונית" שתצדיק היענות לבקשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ