חמאס הוציא להורג שלושה תושבי עזה שהורשעו ברצח

גזרי הדין בוצעו לפנות בוקר בכלא מרכזי של רצועת עזה ללא אישור הנשיא עבאס, כמתחייב בחוקה הפלסטינית. זוהי הפעם הראשונה בה מיישם הארגון את עונש המוות מאז 2014

ג'קי חורי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי
אי-פי

שלטון חמאס ברצועת עזה הוציא להורג הלילה (שלישי) שלושה פלסטינים שהורשעו ברצח, ללא אישורו של הנשיא מחמוד עבאס כמתחייב בחוקה הפלסטינית. ההוצאות להורג בוצעו בכלא מרכזי בעזה לאחר שבקשתן האחרונה של משפחות הנידונים לחנינה - נדחתה.

התביעה הכללית בעזה הודיעה כי ההוצאות להורג בוצעו לאחר שמוצו כל ההליכים המשפטיים נגד המורשעים. לפי ההודעה, יישום גזר הדין שפסק בית המשפט הוא "חובה חוקית ומוסרית על מנת לשמור על המערך החברתי ברצועה. מדובר בצעד מתבקש כדי לשמור על ההרתעה ולמנוע מקרים דומים בעתיד".

הוצאות להורג של נאשמים בריגול עבור ישראל במבצע צוק איתן בעזה, 2014. הפעם הראשונה בה מיישם הארגון גזר דין מוות מאז ממשלת האחדותצילום: אי־אף־פי

בשבוע שעבר החליטו חברי הפרלמנט של חמאס להוציא לפועל גזרי דין מוות בעניינם של 13 תושבי הרצועה שרובם הורשעו בפלילים. מועצת זכויות האדם של האו"ם וארגוני זכויות אדם גינו את ההחלטה. חמאס הודיע כי חמש מההוצאות להורג יתקיימו השבוע וייתכן כי הן יצולמו לצורך הרתעה.

זוהי הפעם הראשונה שבה חמאס מיישם את עונש המוות מאז הוכרזה ממשלת האחדות בגדה וברצועת עזה ב-2014. במהלך מבצע "צוק איתן" הוציא חמאס להורג 23 פלסטינים שנחשדו בריגול עבור ישראל. מאז השתלטות חמאס על הרצועה ב-2007 הוציא הארגון להורג 19 בני אדם נוספים שהורשעו במעורבות ברצח או בשיתוף פעולה עם ישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ