שר הביטחון ליברמן נכנס לתפקידו בטקס רשמי בקריה ונועד עם הרמטכ"ל

אל הטקס, בהשתתפות אלופי המטה הכללי ובכירי משרד הביטחון, הוזמנו גם בני משפחתו של ליברמן וחברי מפלגת ישראל ביתנו. משה יעלון איחל לליברמן בהצלחה והשניים קבעו להיפגש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר הביטחון הנכנס אביגדור ליברמן עומד על שטיח אדום בבסיס הקריה, היום. לצדו נראה הרמטכ"ל גדי איזנקוט, קצינים נוספים ואנשי משרד הביטחון
ליברמן בקריה, היוםצילום: מוטי מילרוד

שר הביטחון החדש, אביגדור ליברמן, נכנס היום (שלישי) לתפקידו וללשכתו בקריה בתל אביב. בטקס רשמי שנערך בקריה סקר ליברמן מסדר חיילים ולאחר מכן לחץ את ידיהם של אלופי המטה הכללי ואת חברי הנהלת משרד הביטחון. שר הביטחון לשעבר משה יעלון צייץ בצהריים כי שוחח עם ליברמן, איחל לו הצלחה בתפקיד. השניים קבעו להיפגש לצורך העברת התפקיד. 

ליברמן לווה על ידי הרמטכ"ל גדי איזנקוט ועל ידי מנכ"ל משרד הביטחון החדש גם כן, האלוף במילואים אודי אדם. אל הטקס הוזמנו גם בני משפחתו וחברי כנסת ממפלגת ישראל ביתנו, שבראשה עומד ליברמן. בתום הטקס, עלה שר הביטחון אל לשכתו ונועד עם איזנקוט. ‏לאחר מכן ייפגשו השניים עם פורום המטה הכללי וכן עם בכירי משרד הביטחון.

מוקדם יותר הבוקר תקף ח"כ בני בגין (הליכוד) את תומכי הימין שהעדיפו את מינויו של ליברמן לשר ביטחון על פניו של משה יעלון. בראיון לגלי צה״ל כינה אותם בגין ״ימין טיפש״.

לדבריו, "אדם שהיה מחויב לחלוטין להתנגדות להקמת מדינת אש"ף באזור יהודה ושומרון איננו מקובל עליהם, ואילו אדם שמחוייב לזאת אבל הבטיח עונש מוות למחבלים הוא כשר למהדרין. זה הביא אותי לאיזשהי מחשבה שיש ימין מתון, ימין קיצוני ויש ימין טיפש".

אמש, בתום טקס ההשבעה של ליברמן בכנסת, נשאו ראש הממשלה ושר הביטחון דברים במליאה, ואמרו כי הם מחויבים לשלום ותומכים בפתרון שתי המדינות. "אני מחויב להשיג שלום עם שכנינו הפלסטינים וכל שכנינו", אמר ראש הממשלה "יוזמת השלום הערבית כוללת מרכיבים חיוניים, שיכולים לסייע לשקם משא ומתן קונסטרוקטיבי עם הפלסטינים. אנחנו מוכנים לנהל מו"מ עם מדינות ערב על עדכון היוזמה, באופן שישקף את השינויים הדרמטיים מאז 2002, ולשמור על היעד המוסכם של שתי מדינות לשני עמים".  

הרמטכ"ל גדי אייזנקוט מקבל את שר הביטחון הנכנס אביגדור ליברמן, היום בקריהצילום: אריאל חרמוני / משר

שר הביטחון אמר כי הוא "מסכים לכל הדברים, כולל שתי מדינות לשני עמים. דיברתי לא פעם על הכרה באותו פתרון של שתי מדינות לשני עמים. אני בהחלט מסכים שגם ביוזמה הערבית יש כמה אלמנטים מאוד חיוביים שמאפשרים לנהל דיאלוג רציני עם מדינות האזור". לדברי ליברמן, "דיברתי לא פעם על הכרה בשתי מדינות. תמכתי מאוד בנאום בר אילן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ