המפכ"ל אלשיך בשיחה סגורה: נתניהו הבטיח למנות אותי לראש השב"כ הבא

בערוץ 10 דווח כי הבטחת רה"מ נעשתה כחלק מניסיונותיו לשכנע את אלשיך לקבל עליו את פיקוד המשטרה. בשבוע שעבר טען אלשיך כי הממצאים נגד שרה נתניהו לא צריכים להפוך לדיון ציבורי

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ואלשיך בטקס חילופי מפכ"ל משטרת ישראל, לפני כחצי שנה
"הארץ"

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשיך, אמר בשיחה סגורה לאחר מינויו לתפקיד כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הבטיח למנותו לראש השב"כ הבא - כך פורסם הערב (שני) בערוץ 10. בדיווח נאמר כי לפי מקורב לאלשיך, שדן עמו בסוגיה, הציע נתניהו את המינוי בשיחה שבה ניסה לשכנע את אלשיך לקבל עליו את תפקיד המפכ"ל, וזאת אם נתניהו עדיין יכהן כראש ממשלה.

המקורב הוסיף כי בניגוד לשיחות קודמות, בהן לא השתכנע אלשיך לקבל את הפיקוד על המשטרה, השיחה הזו הסתייעה וכעת למפכ"ל יש אינטרס בכך שנתניהו ימשיך בתפקידו. שאלת היחסים בין נתניהו לאלשיך עלתה בשבוע שעבר לאחר שהאחרון סבר כי לא ראוי היה לפרסם בציבור את עמדת המשטרה בתיק מעונות ראש הממשלה, לפיה התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות בידי כמה מעורבים, ביניהם אשת ראש הממשלה שרה נתניהו.

המפכ"ל אלשיך מסר בתגובה: "על המפכ"ל הופעלו לחצים כבדים וניסיונות שכנוע בערוצים מגוונים על מנת לקבל את התפקיד. עם ההסכמה על קבלת התפקיד, הבהיר המפכ"ל כדי להסיר כל ספק אפשרי, הן לשר לביטחון הפנים והן לראש הממשלה, כי קבלת התפקיד באה ממקום ערכי ופנימי".

"המחויבות היחידה שנותרה בעינה כתנאי היא ההבטחה לגיבוי תקציבי הולם אל מול היעדים", הוסיף אלשיך. "אם מאן דהוא רואה עצמו מחויב להצעה כלשהי שנאמרה בין אם בסמכות ובין אם לאו, המפכ"ל משחרר אותו מכל מחויבות. המפכ"ל ממוקד במשימתו. זו אינה חניית ביניים או תחנת מעבר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ