נתניהו בא למוסקבה; ידון עם פוטין ביישום ההבנות הביטחוניות בסוריה

בפגישתו עם נשיא רוסיה, הרביעית בשנה האחרונה, יציינו שני המנהיגים 25 שנה ליחסים בין שתי המדינות. השר אלקין חתם על הסכם הפנסיות והשר אריאל ידון בשיתופי פעולה בתחום החקלאות

ברק רביד
שליח "הארץ" למוסקבה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד
שליח "הארץ" למוסקבה

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע אמש (שני) למוסקבה לביקור חגיגי לציון 25 שנה ליחסים בין ישראל לרוסיה. היום יפגוש נתניהו את הנשיא ולדימיר פוטין – פגישה רביעית בין השניים בשנה האחרונה. לראש הממשלה הצטרפו בביקורו השר זאב אלקין, שחתם היום על הסכם הפנסיות בין שתי המדינות, ושר החקלאות אורי אריאל.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי נתניהו ידון עם פוטין ביישום ההבנות שהושגו במהלך ביקורו במוסקבה באפריל, לגבי הגברת התיאום בין צה"ל לבין הכוחות הרוסיים בסוריה כדי למנוע היתקלויות לא רצויות. עוד נמסר כי הצדדים ידונו גם בניסיונות לחדש את הפסקת האש בסוריה ולסיים את מלחמת האזרחים במדינה, וכן בתהליך המדיני בין ישראל לפלסטינים. כמו כן ידונו השניים בשיתוף הפעולה בין ישראל לרוסיה בתחום הכלכלה והמסחר וכן בחיזוק הקשרים התרבותיים.

נתניהו נוחת במוסקבה, היוםצילום: Ivan Sekretarev/אי־פי

במהלך ביקורו של נתניהו במוסקבה יחתום השר אורי אריאל עם עמיתו הרוסי על מזכר הבנות לשיתוף פעולה בתחומי החקלאות, משק החלב וטכנולוגיית רפתות מתקדמת. ישראל הגבירה בשנתיים האחרונות את הייצוא החקלאי לשוק הרוסי. כמו כן יחנוך נתניהו בביקור את מיצג ההסברה של משרד החוץ והמשרד לנושאים אסטרטגיים, "פתח דלת לישראל", שמציג את הישגיה של ישראל בתחום החינוך, הטכנולוגיה והתרבות.

מחר ייפגש ראש הממשלה עם עשרות מחברי הקהילה היהודית ברוסיה. לאחר מכן יבקר במוזיאון השריון במוסקבה, בו נמצא טנק ישראלי שנלקח שלל על ידי צבא סוריה בקרב "סולטן יעקב" במלחמת לבנון הראשונה והועבר לרוסיה. הטנק יוחזר לישראל בחודשים הקרובים בעקבות בקשתו של נתניהו מפוטין בביקורו במוסקבה לפני כחודש וחצי. ראש הממשלה צפו לשוב לישראל ביום רביעי בלילה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ