מומחה מז"פ: אין התערבות בעריכת הסרטון שתיעד את אזריה יורה במחבל בחברון

סנגורו של החייל טען בדיון בביה"ד הצבאי ביפו כי מתנדב "בצלם", שתיעד את הירי, לא בא למקום "כך סתם", אלא משום שאזריה וקצין עצרו את בנו בפברואר. אבו שמסיה: לא יודע מי עצר אותו

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

במשפטו של אלאור אזריה, החייל הנאשם בהריגת המחבל הפצוע בחברון במארס השנה, אמר היום (רביעי) חוקר המז"פ ומומחה לראיה דיגיטלית, כי לא מצא כל סימן להתערבות עריכתית או שינוי בסרטון שתיעד את האירוע.

המומחה, רון גור אל, הוסיף כי בסרטון הסכין של המחבל הפצוע שנורה זזה כמה פעמים, וכי שמע כמה פעמים על הימצאות מטען. "אחד הנוכחים חזר מספר פעמים 'ייתכן שיש עליו מטען, לא לגעת עד שיבוא חבלן'", אמר גור אל. לדבריו, מי שצעק עמד בצמוד למחבל.

העד אבו שמסיה בבית הדין, אתמול
העד אבו שמסיה בבית הדין, אתמולצילום: דודו בכר

לשאלת השופט, סא"ל כרמל ווהבי, אמר גור אל כי "כל התערבות בסרטון משאירה סימן. לעתים קלוש ולעתים זועק לשמים. פה, מכל החומרים, בדגש על כרטיס הזיכרון שלו, נתתי משקל מקוריות הכי גבוה, לא מצאתי שום סימן שמעיד שהיתה התערבות בתוכן. אם היתה התערבות עריכתית הייתי רואה את זה".

לשאלת סא"ל ווהבי, "כלומר, לדעתך המקצועית מדובר בקבצים שלא נעשה בהם כל שינוי?", השיב חוקר מז"פ: "אמת". אחת הטענות לאחר התקרית היתה שהסרטון שתיעד אותה שונה ונערך.

המשפט של אזריה, הנאשם בהריגת המחבל עבד אל־פתאח א־שריף במארס השנה בחברון, נפתח בשבוע שעבר בבית הדין הצבאי ביפו. הסנגור של אזריה, עו"ד אייל בסרגליק, טען כי העד במשפט, מתנדב "בצלם" עימאד אבו שמסיה — שתיעד במצלמתו את הירי במחבל הפצוע — לא בא למקום התקרית "כך סתם". לדבריו, הנאשם אזריה וסגן מפקד הפלוגה עצרו את בנו של העד בתחילת חודש פברואר — יותר מחודש וחצי לפני התקרית בחברון.

שמסיה מצדו אמר בבית המשפט: "הבן שלי נעצר, אבל אני לא יודע מי עצר אותו. האשימו אותו בדברים. לקחה אותו המשטרה, והוא שוחרר. אם היה משהו נגד הבן שלי, הוא היה נשפט". אבו שמסיה הגיע למתן עדות בבית הדין הצבאי ביפו מלווה בשוטרי מג"ב ותחת אבטחה כבדה.

אתמול מסר עדות לחוקרי מצ"ח חבר בארגון "בצלם", שטען כי גם המחבל הראשון באותה תקרית בחברון נורה בראשו על ידי חיילי צה"ל, ולא רק המחבל שבו ירה אזריה. סנגוריו של החייל אזריה פנו לפרקליט הצבאי הראשי בדרישה לבדוק את הטענה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ