ח"כ עמיר פרץ בכנס "הארץ": "לא מאמין לסיסמאות נתניהו"

פרץ הוסיף כי אם ראש הממשלה היה מקפיא את הבנייה בהתנחלויות, "זו היתה הוכחה שהוא הולך לתהליך אמיתי". ח"כ שרן השכל: גם הפלסטינים נהנים מפיתוח יהודה ושומרון

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

עשרות סטודנטים וסטודנטיות מהאוניברסיטה העברית השתתפו היום בכנס "מועד ב' לשלום" שארגן "הארץ". ח"כ עמיר פרץ (המחנה הציוני) התייחס בכנס למגעים שהתנהלו לכניסת המחנה הציוני לקואליציה ואמר כי "אני לא מאמין לסיסמאות של נתניהו ולא חושב שהוא הולך לתהליך של שתי מדינות. אם הוא היה מודיע על הקפאת הבנייה בהתנחלויות, זה היה הוכחה שהוא הולך לתהליך אמיתי".

"עכשיו קמה ממשלת ימין ימין", אמר פרץ, "אז בבקשה, יש לכם הזדמנות. בוא נראה אתכם מספחים את כל יהודה ושומרון, בוא נראה את כל הדברנים האלו. אבל אם אתה לא מסוגל לספח אז תיפרד, וככל שנקדים את התהליך כך נשלם מחיר קטן יותר. כל מי שאומר שעברנו את נקודת האל-חזור בפתרון שתי המדינות טועה ומטעה".

ח"כ עמיר פרץ בכנס "הארץ", היוםצילום: אמיל סלמן

פרץ הקדיש חלק גדול מדבריו לסוגיות דמוגרפיות: "אני רוצה לומר לירושלמים - ניר ברקת נבחר עם 106 אלף קולות, בזמן ש-210 אלף פלסטינים רשומים בפנקס הבוחרים. הם החליטו שלא להצביע, והם יכלו להכריע את הבחירות ולבחור ראש עיר שלהם. אבל אנשים יותר מודאגים מסכינאי מקצה הרחוב מאשר מהבעיה הדמוגרפית. זה לא נראה להם כמו איום מיידי". ח"כ עאידה תומא סלימאן (הרשימה המשותפת) השיבה לו ואמרה: "הייתי צריכה להקשיב להרצאה שלמה שבה מתייחסים אלי כאל בעיה דמוגרפית".

ח"כ שרן השכל (ליכוד) לא הציעה פתרון לטווח ארוך, אך אמרה כי על ישראל להמשיך לפתח את השטחים, גם לטובת הפלסטינים: "נמשיך לפתח את יהודה ושומרון, כשאנחנו מביאים ישובים נוספים, תשתיות נוספות, כבישים, ביוב, חשמל, אוניברסיטה ומרכזי מיון. זה לא רק תשתיות לישראלים, גם הפלסטינים נהנים מזה. באזורי התעשייה בשטחים אנחנו יוצרים מצב של דו-קיום אמיתי".

על כך אמרה ח"כ תומא סלימאן כי "זה שיח של האדם הלבן שמביא ישועה לברברים, ולצערי זה שיח שהופך להיות לגיטימי. עמים לא חיים בהנאה תחת כיבוש. העם הפלסטיני לא מקבץ נדבות. ממשלת ישראל רוצה שהפלסטיני יגיע למצב שבו הוא שואל איך הוא מביא פת לחם לילדים שלו ואז הוא יסתפק בזה, אבל אין עם שיסתפק בזה".

עיתונאי הארץ גדעון לוי סיפר על הייאוש שלו מפתרון שתי המדינות. "המתנחלים ניצחו, כל הממשלות תמכו במפעל ההתנחלויות ולא היה ראש ממשלה אחד שהתכוון ברצינות לפתרון שתי המדינות", אמר, "מי שמדבר היום על שתי מדינות עושה את זה רק כדי להרוויח זמן. לכן אני חושב שכל השיח צריך להשתנות וצריך לדבר רק על נושא אחד בלבד – זכויות שוות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ