השוטר הכניס את המחבל לביתו, יצא לזירת הפיגוע וחזר כדי לעצור אותו

חתנו של מפכ"ל המשטרה לשעבר אסף חפץ בילה עם משפחתו בשרונה. בשובו נתקל במחבל הנמלט שביקש כוס מים. הוא השאיר אותו עם אשתו וילדיו וחזר למתחם לסייע לכוחות. כשהבין במי מדובר, מיהר לשוב הביתה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בלש בימ"ר מרכז הכניס אמש לביתו בטעות את אחד משני המחבלים שביצעו את הפיגוע במתחם שרונה בתל אביב.

השוטר, חתנו של מפכ"ל המשטרה לשעבר אסף חפץ, בילה עם בני משפחתו, בהם גם חפץ עצמו וכן בכיר במוסד בסמוך לפיגוע במתחם שרונה ומיהר איתם חזרה לביתו הממוקם במרחק הליכה מהזירה. בכניסה לבניין פגש באחד המחבלים הנמלטים שביקש ממנו כוס מים, והשוטר הזמין אותו לביתו. המחבל לא דיבר עברית ורק קרא "מים מים". השוטר מיהר לחבוש כובע זיהוי ולקחת את נשקו וירד למטה, שם נתקל במחבל השני שכבר נורה. באותו זמן שאלה אישתו של השוטר את המחבל מניין הוא, כשזה לא ענה עברה לאנגלית, והוא ענה לה כי הוא מחברון. בזמן שהאישה החלה לצעוק ולקרוא לכוחות המשטרה שהיו מתחת לבית לעלות ולעצור אותו, השוטר זיהה כי המחבל הירוי לבוש בדיוק כמו האדם שנכנס לביתו, ומיד הסתובב ועלה חזרה לביתו, והצליח להשתלט על המחבל. כשהגיעו למקום יתר השוטרים, באקדחים שלופים, הם החזירו את כלי הנשק לנדנים, אך אחד מהם ירה בטעות, והנתז מהירייה פגע ברגלו של השוטר ופצע אותו.

עוד על הפיגוע בתל אביב: הפיגוע בתחילת הרמדאן עלול לגרום לניסיונות חיקוי | צה"ל מכתר את העיר יטא, בה התגוררו המחבלים | פורסמו שמות הנרצחים בפיגוע | המחבלים: בני דודים מהעיירה יטא שהושפעו מחמאס | חזון הביטחון של ליברמן: איום על ראשי חמאס וחידוש הסיכולים הממוקדים | הנשק ששב"כ התעלם ממנו, מחמם את האינתיפאדה

אישתו של השוטר, שחזרה את ההתרחשות בערוץ 2. "ישבנו על הספסל ברחבת הסינמטק כששמענו יריות", סיפרה. "כעבור כמה שניות ראינו אנשים רצים לכיווננו. אדם לבוש במדים מכוון נשק ויורה – בדיעבד הבנו שירה במחבל הראשון. איך שהבנו מה קורה התחלנו לרוץ לכיוון הדירה שלנו שנמצאת ממש ממול. נכנסנו לדירה, איתנו נכנס אדם נוסף. הוא פשוט נכנס איתנו תוך כדי הריצה. שאלתי אותו מי הוא, הוא לא ענה, רק ביקש מים".

"הוא התיישב אצלנו, מפוחד לגמרי. הוא קיבל כוס מים, ניסינו לדבר איתו. הוא לא דיבר", המשיכה. "ניסינו לשאול אם הוא מבין אנגלית, מבין עברית, לא הוציא מילה. בעלי נכנס איתנו אבל לקח את הנשק ורץ החוצה. לא חשדנו בכלום, הוא נראה פשוט כמו מישהו מבוהל מהזירה, כמונו. הוא לא הוציא מילה - הוא רק מלמל, לא היה נראה שהוא בכלל במצב לדבר, הוא נראה היה בהלם".

"בעלי ירד למטה והגיע לזירה שבה המחבל הראשון נורה", נזכרה. "הוא קלט שהוא לבוש בדיוק אותו דבר כמו הבחור שהוא השאיר אצלנו בבית. ברגע שהוא קלט את זה הוא רץ מהר בחזרה הביתה, נכנס, השכיב את המחבל על הרצפה, אזק אותו. פתחנו את החלון, קראנו לכוחות שהיו למטה. הוא נשאר על המחבל כדי לנטרל אותו, כשהוא אזוק, ושמר שלא יהיה פה בלגן. היה לנו הרבה מזל שהוא היה כל כך בשוק וכמובן לא חמוש. המזל הגדול הוא שבעלי הבין מאוד מהר מי נשאר בבית וחזר. זה היה הפחד הגדול של בעלי – הוא היה בטוח שהוא חוזר וכולם מתים".

בתוך כך, במשטרה ובשב"כ בוחנים מאז האירוע ממצא נוסף מהזירה, שמדאיג את צוות החקירה. אותו ממצא עשוי להעיד על כוונת המחבלים לבצע פיגוע משמעותי יותר, ובעל פוטנציאל קטלני יותר. הממצא הועבר לבחינת הגורמים הרלוונטים בכדי לקבוע את מידת המסוכנות שלו.

שוטרים בזירת האירוע בשרונה, אתמולצילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ