בנט: עלינו לאמץ דוקטרינה חדשה - לבנון היא הכתובת

בטקס לציון עשור למלחמת לבנון השניה נאם גם שר הביטחון ליברמן, ואמר כי "מי שהיה מעורב בפיגוע הרצחני אתמול לא יחמוק מעונש"

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
נעה שפיגל

שר החינוך נפתלי בנט נשא הערב דברים בטקס לציון עשור למלחמת לבנון השניה שנערך באתר ההנצחה במצפור הר אדיר שבגליל העליון. בנט אמר כי "קו ישיר עובר בין אלו שיזמו את החטיפה בתחילת מלחמת לבנון לבין אלו שחילקו אתמול סוכריות בחברון. השקט בגזרה הלבנונית לא מעיד על שקט, עלינו לאמץ דוקטרינה חדשה - לבנון היא הכתובת. חיזבאללה שווה לבנון, לבנון היא חיזבאללה. לא עוד נרדוף אחרי מחט בערימת שחת".

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס אף הוא לפיגוע אמש. "אלו שניסו והצליחו לפגוע ביהודים חפים מפשע, כבר עתה הם ומשפחותיהם משלמים וישלמו את מלוא המחיר. גם שולחיהם, במישרין או בעקיפין, אלו שמסיתים ומספקים את התשתית הרעיונית והמבצעית למעשים אלו, לא ינוקו ואנו נגיע אל כל אחד ואחד מהם. עם הטרור אין פשרות ואין הפוגות. בטרור צריך להילחם כל הזמן ובמלוא העוצמה". הוא הוסיף כי הוא מתחייב "שכל מי שהיה מעורב בפיגוע הרצחני אתמול לא יחמוק מעונש ואנחנו נגיע אליו ונמצה עימו את הדין".

בנט וליברמן בטקס לציון עשור למלחמת לבנון, הערבצילום: גיל אליהו

"אנחנו יודעים היטב שבמזרח התיכון אין הזדמנות שניה ואין חסד לחלשים", המשיך ליברמן. "לכן חובתנו היא להיות ערים למציאות, לפעול באחריות ובשיקול דעת, לבחון את הסכנות, לבדוק את הסיכויים, ולא לחדול לרגע מההתעצמות הכוננות וההיערכות.
לממשלה הנוכחית יש אחריות מדינית ומוסרית, לבחון בתבונה כל מהלך שיקטע את מעגל הדמים, ירחיק מלחמה מן הארץ וירחיב את שיתופי הפעולה עם הגורמים המתונים באזור. אך אם הסובבים אותנו יטעו בשיקול דעתם כפי שטעו כבר בעבר, אם ינסו להעמיד אותנו במבחן – הם ימצאו מולם צבא עוצמתי, נחוש ומרתיע, הנשען על פסגת הטכנולוגיה והתפארת האנושית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ