אחת מהרוגות הפיגוע לא הובאה לקבורה; במשטרה מתעקשים על נתיחה

על גופתה של אילנה נבעה לא נמצאו סימני ירי וההנחה היא כי מתה מדום לב. סיבת המוות עשויה להשפיע על כתבי האישום שיוגשו נגד המחבלים. במשפחה מסרבים לנתיחה, המשטרה פנתה לבג"צ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יותר מיממה לאחר הפיגוע בשרונה, ואילנה נבעה (39) עדיין לא הובאה למנוחות. עשרות קרובי משפחתה חיכו בביתה משעות הבוקר להלוויתה, שאמורה היתה להיערך בשעה 14:00 אחר הצהרים, אך במשטרה רוצים לבצע נתיחה שלאחר המוות מאחר ולא נמצאו סימני יריה על גופה.

ההנחה היא שנבעה מתה כתוצאה מדום לב בזמן הפיגוע, מה שעשוי להשפיע על כתבי האישום שיוגשו נגד המחבלים. המשפחה פנתה לבית משפט השלום בתל-אביב, שהחליט לכבד את רצונם ולהורות למשטרה שלא לבצע נתיחה. המשטרה פנתה לבג"צ בנושא וכעת ממתינים להחלטתו שצפויה להתקבל עוד הלילה.

כוחות מז"פ בזירת הפיגוע בשרונה, אתמולצילום: תומר אפלבאום

״אנחנו פשוט יושבים ומחכים ולא שחררו עדיין את הגופה", אמר אילן אלשיך, קרוב משפחתה של נבעה. "זו פשוט שערורייה. יושב שם אבא עם 4 בנות שאשתו נהרגה בפיגוע ופשוט לא יודע מה קורה״.

יש לציין כי כמה מבני משפחתה של הנרצחת, בהם בעלה, עובדים במשטרת ישראל והם נמצאים בקשר ישיר איתה. במשטרה הסבירו למשפחה כי הם חייבים לבצע את הנתיחה על מנת להוכיח כי המוות התרחש כתוצאה מהפיגוע. 

"החקירה מתנהלת באופן מקצועי בתיאום עם המשפחה", נמסר מהמשטרה. "עקב רגישות האירוע וצנעת הפרט איננו מתייחסים לכך באמצעי התקשורת".

אילנה נבעה

עוד על הפיגוע בתל אביב: הפיגוע בתחילת הרמדאן עלול לגרום לניסיונות חיקוי | המחבלים: בני דודים מהעיירה יטא שהושפעו מחמאס | חזון הביטחון של ליברמן: איום על ראשי חמאס וחידוש הסיכולים הממוקדים | הנשק ששב"כ התעלם ממנו, מחמם את האינתיפאדה | נתניהו: תפסנו אדם שלישי ששיתף פעולה עם המחבלים | בצד הפלסטיני מתגבשות קבוצות שאפתניות בלי שיוך ארגוני

בתוך כך, חמישה פצועים במצב קל עד בינוני, בהם גם המחבל, עדיין מאושפזים בבתי החולים איכילוב בתל אביב ושיבא תל השומר.

במרכז הרפואי איכילוב מאושפזים ארבעה פצועים מפיגוע הירי, כולל אחד המחבלים בהם: פצוע אחד במצב בינוני מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ כירורגי, שני פצועים שמצבם השתפר ומוגדר כעת קל הוצאו מהיחידות לטיפול נמרץ והועברו למחלקות האשפוז. מצבו של המחבל מוגדר קל והוא מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ כללי. פצוע נוסף, במצב בינוני מאושפז עדיין ביחידת הטראומה בבית החולים שיבא

אבנר בר, אביו של אסף בר שנפצע בפיגוע ומאושפז באיכילוב  סיפר היום: "קיבלנו את הילד ממש במתנה. אסף הגיע למתחם שרונה עם החברה שלו והם ישבו במסעדה. הם ישבו שולחן ליד שני המפגעים, ממש חצי מטר. אסף וחברה שלו אפילו צחקו ביניהם איך הם לבושים בחליפות. הדבר הראשון שהמפגע עשה הוא לירות שני כדורים בראש של אסף. הוא יצא מזה בנס. הוא דיבר איתנו ומניע את כל האיברים והוא היה בהכרה כל הדרך לבית החולים. קליע אחד הוצא והקליע השני עדיין נמצא אצלו בראש".

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ביקר את פצועי הפיגוע בבית החולים איכילוב. "יום קשה נוסף למדינת ישראל ולעם בישראל, וליבנו קודם כל עם המשפחות ששכלו היום את בני משפחתם", סיפר הנשיא בביקור. "היינו ובקרנו את הפצועים, שמתאוששים בעזרת הצוות הרפואי ויצאו מכלל סכנה. אנחנו נמצאים בימים שבהם אנחנו מבינים שאין לנו כיפת ברזל נגד טרור, ובפרט כאשר מדובר בטרור שלא מן המאורגנים אלא טרור מזדמן שמבוצע על ידי יחידים או קבוצות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ