צה"ל הטיל סגר כללי על הגדה המערבית עד לאחר חג השבועות

הסגר הוטל בהוראת הדרג המדיני בעקבות פיגוע הירי בתל אביב ובמהלכו ייסגרו גם המעברים ברצועת עזה. הוא נכנס לתוקפו בליל שישי ויימשך עד יום ראשון בחצות

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיילים ישראלים במחסום ליד יטא, אתמול
חיילים ישראלים במחסום ליד יטא, אתמולצילום: MUSSA ISSA QAWASMA/רויטר

בהוראת הדרג המדיני, הטיל הלילה (חמישי) צה"ל סגר כללי על הגדה המערבית, שיימשך עד לאחר חג השבועות. ההנחייה באה בעקבות הערכת מצב שנערכה בצה"ל ובשל פיגוע הירי במתחם שרונה בתל אביב, שבו נרצחו ארבעה בני אדם. הסגר נכנס לתוקפו בשעה חצות ויסתיים ביום ראשון באותה השעה, ובמהלכו ייסגרו גם המעברים ברצועת עזה. 

מדובר צה"ל נמסר כי במהלך הסגר יותר מעבר רק במקרים הומניטאריים, רפואיים וחריגים, בכפוף לאישור מתאם פעולות הממשלה בשטחים, וכי הסגר לא יחול על יציאה לתפילות יום השישי בהר הבית. 

מחר, יום השישי הראשון של חודש הרמדאן, צפויים להגיע להר הבית עשרות אלפי מתפללים מוסלמים. אלפי שוטרים יאבטחו את האזור מחשש להפרות סדר עם סיום התפילות. חלק מהרחובות הסובבים את העיר העתיקה ייחסמו מחר בבוקר לתנועה עד אחר הצהריים. 

צעדים נוספים שננקטו בעקבות הפיגוע הם הטלת כתר מלא על הכפר יטא, שממנו יצאו המחבלים, וכן נשללו היתרי העבודה של החמולה אליה היו שייכים. בנוסף, בוטלו ההיתרים לביקורים בישראל בתקופת הרמדאן. בהודעה שפורסמה בסיום פגישת הקבינט אתמול נכתב כי התקציב עבור סגירת הפרצות בגדר באזור תרקומיא-מיתר כבר הועבר, וכי העבודות בשטח יחלו בתאריך ב-28 ביוני השנה. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי עד לתחילת העבודות יימשך עיבוי הכוחות בשטח.

עוד הוחלט בצה"ל כי שני גדודים יתווספו לכוחות הפועלים בגדה וייפרשו בכל אזור אוגדת איו"ש ולא רק בגזרת חברון. הכוחות יתרכזו בפעילות נגד ניסיונות כניסה לא חוקית לישראל, בעיקר באזור גוש עציון ודרום הר חברון, בהצבת עמדות בידוק נוספות בדרכים בגדה ובביצוע מעצרים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ