גילי כהן
גילי כהן

כוחות צה"ל ומשמר הגבול הרסו בשעות הלילה (שלישי) את ביתו של בשאר מצאלחה, מבצע פיגוע הדקירה בטיילת ביפו בחודש מארס, בו נרצח התייר האמריקאי טיילור פורס. בפיגוע הדקירה נפצעו עוד 11 בני אדם.

מצאלחה, תושב הכפר ח'גה שבאזור קלקיליה, דקר תחילה ארבעה בני אדם ברציף העלייה השנייה ואז נס לכיוון תל אביב כשהוא מוסיף לדקור עוברי אורח, בהם יושבי מכוניות שעל פניהן חלף. שוטרים איתרו אותו וירו בו למוות סמוך לגן צ'רלס קלור.

זירת הפיגוע בטיילת, בחודש מארסצילום: דודו בכר

טיילור פורס, שהיה בן 29 במותו, למד בבית הספר אואן לניהול באוניברסיטת ונדרבילט, ובא לישראל כחלק ממסע של בית ספרו. הוא שירת בשנים 2009-2014 כקצין תותחנים בצבא ארה"ב ושירת בין היתר בעיראק ובאפגניסטאן.

לפני עשרה ימים הרס צה"ל, בהתאם להנחיית הדרג המדיני, את ביתו של מראד בדר עבדאללה דעיס, באזור העיר יטא שמדרום לחברון. דעיס ביצע את פיגוע הדקירה בעתניאל בו נרצחה דפנה מאיר לפני כחמישה חודשים.

לאחר הפיגוע ביפו פתחה המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בבדיקת התנהלות המשטרה באירוע. סרטון שמתעד את ההתרחשויות והגיע לידי מח"ש העלה חשד להתנהלות בעייתית של מתנדב אחרי שהמחבל כבר נורה. מהסרטון עולה חשד כי המתנדב ירה במחבל, למרות שכבר לא נשקפה ממנו סכנה. עם זאת, כשבועיים לאחר האירוע, דווח ב"הארץ" כי מח"ש קיבלה רק תחקיר את המשטרה ולא בדקה לעומק את המקרה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ