עבאס חוזר בו מהאמירה על הרעלת הבארות: לא התכוונתי לפגוע ביהודים

בנאום השבוע בפרלמנט האיחוד האירופי אמר הנשיא הפלסטיני כי אנשי דת יהודים קראו להרעלת מי השתייה של הפלסטינים. מלשכתו נמסר כי הדיווח התגלה כמוטעה: "הוא רוחש כבוד לכל הדתות"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן) חוזר בו מהאמירה לפיה אנשי דת יהודים קראו להרעלת מי השתייה של הפלסטינים. בהודעה שפרסמה לשכתו אמש (שישי) נכתב כי "משנודע שהדיווח על הקריאה להרעלת הבארות הוא חסר בסיס, הנשיא הפלסטיני מבהיר כי לא התכוון לפגוע ביהדות וביהודים ברחבי העולם".

על פי הודעת הלשכה, "עבאס דוחה בתוקף את ההאשמות הישראליות שכוונו אליו ולעם הפלסטיני בכלל כמי שפוגעים בדת היהודית ונגועים באנטישמיות. הנשיא הפלסטיני רוחש כבוד לכל הדתות, כולל הדת היהודית". עוד נמסר כי עבאס "מגנה את מדיניות הכיבוש וכל המעשים הלא לגיטימיים של הצבא והמתנחלים כלפי העם הפלסטיני".

עבאס בפרלמנט האיחוד האירופי, ביום חמישי
עבאס בפרלמנט האיחוד האירופי, ביום חמישיצילום: JOHN THYS/אי־אף־פי

בנאומו‎‏ בפרלמנט האירופי ביום חמישי האשים עבאס את ישראל ב"טבח שלא היה כדוגמתו" ובהסתה לאלימות נגד פלסטינים. "פלסטין - המולדת והעם, בהיסטוריה שלה ובמורשת ובזהות שלה, חוותה ועדיין חווה טבח היסטורי ושוד שלא היה כדוגמתו במאה ה-20 ועדיין נמשך במאה ה-21 לעיניה ואוזניה של הקהילה הבינלאומית", אמר הנשיא הפלסטיני. הוא הוסיף כי לפני שבוע קראו "חכמים ואנשי דת" בישראל להרעלת מי השתייה של הפלסטינים - טענה נפוצה שהופרכה ואף הושוותה לעלילות דם אנטישמיות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף לאחר מכן את דבריו של עבאס ואת סירובו לפגוש את הנשיא ראובן ריבלין. "אבו מאזן הראה בבריסל את פרצופו האמיתי", הצהיר נתניהו, "מי שמסרב לפגוש את נשיא המדינה ואת ראש הממשלה למשא ומתן ישיר, ומי שמפיץ עלילת דם מול הפרלמנט האירופי, טוען בשקר כי ידו מושטת לשלום. ישראל מחכה ליום שאבו מאזן יפסיק להפיץ שקרים ולעסוק בהסתה. עד אז, תמשיך ישראל להגן על עצמה מפני ההסתה הפלסטינית, שמניעה מעשי טרור".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ