נתניהו לפני צאתו לפגישה עם קרי: "אבו מאזן מפיץ שקרים נתעבים על ישראל"

ראש הממשלה גינה בפתח ישיבת הממשלה את אמירתו של הנשיא הפלסטיני לפיה רבנים יהודים קראו להרעיל בארות מים של פלסטינים. על אף שאבו מאזן חזר בו, הגדיר זאת נתניהו כ"התנצלות רפה"

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד

כמה שעות לפני יציאתו לפגישה ברומא עם שר החוץ של ארצות הברית, ג'ון קרי, תקף ראש הממשלה בנימין נתניהו בחריפות את הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן) על רקע הדברים שאמר בפרלמנט האירופי ובהם טען כי רבנים יהודים קוראים להרעיל בארות מים של פלסטינים בגדה המערבית. במהלך סוף השבוע חזר בו עבאס מהדברים.

"אבו מאזן הוכיח שוב שהוא איננו מעוניין במו"מ ישיר עם ישראל וגרוע מזה הוא מפיץ שקרים נתעבים על ישראל ועל היהדות", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה. "הוא אמנם מיהר להתנצל חצי התנצלות בשפה רפה אבל מה שהוא אמר תואם את הדברים שאמר בהזדמנויות אחרות כולל באו"ם ואנשים יכולים להסיק מזה מי רוצה לקדם את השלום ומי לא רוצה".

נתניהו בפתח ישיבת הממשלה, הבוקרצילום: DAN BALILTY/אי־אף־פי

על רקע המחאות של בני משפחות שאול ומנגיסטו, שבניהם נעדרים בעזה, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה כי "יש הרבה דיסאינפורמציה ומיסאינפורמציה לגבי ההסכם האפשרי המתגבש עם טורקיה". נתניהו הוסיף כי הממשלה פועלת בדרכים גלויות וסמויות כדי להשיב את שני החיילים ושני האזרחים הנעדרים מעזה. "אנחנו נמצאים בקשר רציף עם המשפחות ולא ננוח ולא נשקוט עד שנחזיר אותם הביתה", אמר נתניהו.

בנאומו‎‏ בפרלמנט האירופי ביום חמישי האשים עבאס את ישראל ב"טבח שלא היה כדוגמתו" ובהסתה לאלימות נגד פלסטינים. הוא הוסיף כי לפני שבוע קראו "חכמים ואנשי דת" בישראל להרעלת מי השתייה של הפלסטינים - טענה נפוצה שהופרכה ואף הושוותה לעלילות דם אנטישמיות. לאחר מכן חזר בו עבאס מהדברים, ובהודעה שפרסמה לשכתו בשישי נכתב כי "משנודע שהדיווח על הקריאה להרעלת הבארות הוא חסר בסיס, הנשיא הפלסטיני מבהיר כי לא התכוון לפגוע ביהדות וביהודים ברחבי העולם".

הפגישה בין נתניהו לקרי תתקיים על רקע המשך ההתקדמות של יוזמת השלום הצרפתית ודו"ח הקוורטט בנושא הקיפאון המדיני, שמתוכנן להתפרסם בימים הקרובים ויכלול ביקורת חריפה על מדיניות ישראל בגדה המערבית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ