פקיד בכיר: טורקיה התחייבה שלא תבוצע כל פעילות טרור של חמאס נגד ישראל משטחה

שעה קלה לפני המראתו של נתניהו לרומא, אמר הפקיד כי במסגרת הסכם הפיוס עם טורקיה התחייבה הממשלה באנקרה לאכוף את פעילות חמאס בשטחה. "דחינו את הסרת הסגר על עזה, אבל הסכמנו לסייע לאוכלוסייה בעזה"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים23
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

פקיד ישראלי בכיר אמר שעה קלה לפני המראתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לרומא היום (ראשון) כי במסגרת הסכם הפיוס המתגבש מול טורקיה התחייבה הממשלה באנקרה שלא תבוצע כל פעילות טרור או פעילות צבאית נגד ישראל משטח טורקיה מצד ארגון חמאס. "ממשלת טורקיה התחייבה לאכוף זאת", אמר הפקיד הבכיר, "זה יהיה חלק בלתי נפרד מההסכם".

כמה דקות לפני המראתו של נתניהו הוא שוחח עם ממלא מקום היועץ לביטחון לאומי יעקב נגל, שנמצא ברומא יחד עם השליח יוסף צ'חנובר לסבב המשא ומתן עם הטורקים שהחל הבוקר. נגל עדכן את נתניהו בהתקדמות השיחות עד כה. הפקיד הבכיר ציין כי במסגרת המשא ומתן עם הטורקים העלתה ישראל את סוגיית שני החיילים ושני הנעדרים הישראלים שנמצאים בעזה.

בנימין ושרה נתניהו ממריאים לרומא, היום
בנימין ושרה נתניהו ממריאים לרומא, היוםצילום: עמוס בן גרשום / לע"מ

"יש הרבה דיסאינפורמציה לגבי ההסכם", אמר הפקיד הבכיר. "העניין המרכזי בהסכם הוא לפטור את חיילי צה"ל מתביעות בבית הדין הבינלאומי. שאר הדברים בהסכם קשורים ליחסים בינינו לבין טורקיה. הם רצו שנסיר את הסגר על עזה, ואת זה דחינו. אבל הסכמנו לסייע לאוכלוסייה בעזה. המדיניות שלנו היא להפריד בין האוכלוסייה לבין חמאס". לדברי הפקיד, "הפרויקטים שאישרנו עוסקים בנושאים כמו מים, חשמל ובתי חולים. בעזה יש סימנים מדאיגים לגבי קריסת התשתיות שם. בסוף זה יפגע בנו, ולכן זה אינטרס שלנו לטפל בזה, ונרצה שעוד מדינות יסייעו בנושא הזה".

הפקיד הבכיר הוסיף כי הסכם הפיוס הוא בין ישראל לבין טורקיה וחמאס אינו צד להסכם. לדבריו, לא ניתנה במסגרת ההסכם כל חסינות לבכירי חמאס. הפקיד הבכיר ציין עוד כי כבר אחרי מבצע צוק איתן נתן ראש הממשלה הנחייה לא לספק כל סיוע רפואי או הומניטארי מצד ישראל לאנשי חמאס ובני משפחותיהם. הפקיד הבכיר ציין כי עד כה הנושא מבוצע בצורה מלאה. הפקיד הבכיר העריך כי יושג הסכם היום, אולם מלוא הפרטים לגביו יפורסמו מחר.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ