אחרי חודשים של רגיעה, עימותים אלימים בין פלסטינים לשוטרים בהר הבית

בניגוד לשנים קודמות החליטו במשטרה ובמשרד לביטחון הפנים להתיר עליית יהודים להר בעשרת הימים האחרונים של הרמדאן. בעקבות כך יידו צעירים אבנים לעבר כוחות הביטחון. כמה נפצעו

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פלסטיני מניף בידיו חלקי אמצעים לפיזור הפגנות, היום בהר הבית
ניר חסון
ניר חסון

לראשונה זה חודשים התרחשו היום (ראשון) עימותים אלימים בין צעירים פלסטינים לשוטרים בהר הבית. שוטר אחד נפצע קל וטופל במקום, כמה מפגינים נפצעו מאמצעים לפיזור הפגנות שירו השוטרים. שני שומרים של הווקף נפגעו וטופלו במקום. חמישה נעצרו בחשד שלקחו חלק בהתפרעות: שניים הם פלסטינים ושלושה הם תיירים מוסלמים מבריטניה שהורחקו מההר וגורשי בחזרה לארצם.

היום החלו עשרת הימים האחרונים של חודש הרמדאן. בשנים האחרונות מנעה המשטרה עליית יהודים להר הבית בתקופה זו. אולם, בעקבות השקט היחסי בירושלים בתקופה האחרונה הוחלט במשטרה ובמשרד לביטחון הפנים להתיר את עליית היהודים הבוקר כבכל יום.

על פי גורם במשטרה ההחלטה התקבלה לאחר הערכת מצב. אך מיד עם פתיחת ההר למבקרים החלו צעירים פלסטינים, חלקם רעולי פנים, ליידות אבנים לעבר המבקרים והשוטרים שאבטחו אותם. העימותים התרכזו סביב דלתות מסגד אל-אקצה, שם התבצרו הצעירים. ברשתות החברתיות הפלסטיניות ובכלי תקשורת ערביים נפוצו שמועות על כניסת שוטרים לתוך המסגד.

למרות העימותים, המשטרה אפשרה את המשך הביקורים, אך רק קומץ יהודים - 18 איש - עלו להר במהלך שעות הביקור. אליהם נוספו עוד 375 תיירים. במשטרת ירושלים עוד לא הוחלט האם לאפשר את עליית היהודים גם מחר ובימים הקרובים. כל החלטה תועבר גם להחלטת הדרג המדיני. 

עד כה עבר כאמור חודש הרמדאן בשקט יחסי בירושלים. תפילות יום השישי עברו ללא אירועים מיוחדים והשכונות הפלסטיניות שקטות. החלטת המשטרה לאפשר את הביקורים באה גם על רקע העובדה שגם ימי הפסח ויום ירושלים, שהתאפיינו בפרצי אלימות בשנים הקודמות, עברו בשקט יחסי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ