רקטה פגעה ישירות במרכז קהילתי לילדים בשדרות, אין נפגעים

נזק נגרם למבנה שנפגע ולבניין סמוך. כלי טיס של חיל האוויר הפציץ בתגובה ארבעה יעדי חמאס בעזה. הערכה במערכת הביטחון: האחראי לירי - ארגון ברצועה התומך בדאעש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חבלן במקום נפילת הרקטה בשדרות, הלילה
חבלן במקום נפילת הרקטה בשדרות, הלילהצילום: אלי הרשקוביץ

רקטה נורתה אמש (שישי) מרצועת עזה והתפוצצה במרכז קהילתי לילדים בשדרות. לא דווח על נפגעים אולם נזק נגרם למבנה, שנפגע ישירות, וכן לבניין סמוך. שני נפגעי חרדה טופלו במקום, קודם לכן נשמעה אזעקה בעיר וכן במועצה האזורית שער הנגב. צה"ל תקף בתגובה ברצועת עזה. במערכת הביטחון מעריכים מי שעמד מאחורי ירי הרקטה הוא ארגון ברצועה שתומך בארגון המדינה האיסלאמית (דאעש). כמו כן, בצה"ל מעריכים כי הירי לשדרות לא קשור לפיגועים בגדה, ובוצע שלא על דעת חמאס. 

דובר צה"ל מסר כי בעקבות הירי לשדרות, כלי טיס של חיל האוויר תקפו ארבעה יעדים המזוהים עם החמאס בצפון ובמרכז הרצועה. האתרים שהופצצו בתקיפת חיל האוויר היו אתרים לייצור רקטות, ואזור שחשוד כפיר מנהרה. מקורות פלסטיניים דיווחו על פצוע קל. לפי הדיווח הפלסטיני, במהלך הלילה היו חמש תקיפות באזור רפיח בדרום הרצועה ובמרחב העיר עזה ובאזור בית חנון שבצפון הרצועה. היעדים היו מתחמי אימונים של חמאס ומסגרייה.

אילן מזרחי, תושב שדרות שגר סמוך למקום שבו התפוצצה הרקטה וביתו ניזוק, סיפר: "היתה אזעקת צבע אדום, קמנו משולחן השבת ורצנו לממ"ד אבל ללא ממש הספקנו, כי אין כל כך זמן תגובה. בכניסה לממ"ד שמענו פיצוץ אדיר והיה הדף שהעיף את התריסים. נכנסנו לממ"ד והסתגרנו, ואחרי הפיצוץ ראינו שהקסאם נפל מתחת לבית".

הירי האחרון מרצועת עזה לעבר ישראל התרחש בסוף מאי, אז התפוצצה רקטה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב מבלי לגרום פגיעה בנפש או נזק. ארגונים סלפיים לקחו אז אחריות על הירי, וצה"ל תקף בתגובה מטרות המזוהות עם חמאס בדרום רצועת עזה. בתחילת מאי נורתה רקטה שהתפוצצה בשטח המועצה האזורית אשכול מבלי לגרום פגיעה בנפש או נזק. גם במקרה זה תקף צה"ל מהאוויר מטרות של חמאס.

דו"ח הקוורטט שהתפרסם היום התריע מפני הידרדרות המצב ברצועת עזה. לפי הדו"ח, המצב ההומניטרי הקשה ברצועה, המשך ההתעצמות של חמאס וארגונים אחרים והיעדר נוכחות של הרשות הפלסטינית ברצועה מעמידים בסכנה את הפסקת האש ועלולים להביא לסבב לחימה נוסף.

מבנה שנפגע מהרקטה, הערב בשדרותצילום: אליהו הרשקוביץ

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ