יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר האוצר ויו"ר כולנו, משה כחלון, קרא היום (שני) להגביר את הבנייה בירושלים ובהתנחלויות לנוכח גל הטרור בימים האחרונים. בישיבת הסיעה של כולנו אמר כחלון: ״חשוב להבהיר לרוצחים: עתיד ההתיישבות ביהודה ושומרון לא ייקבע על ידי דקירות ויריות אלא במשא ומתן. דווקא עכשיו חייבים להבהיר לצד השני באופן חד וברור - הטרור לא יעקור. אין לנו ברירה, אנחנו חייבים לבנות ולבנות הרבה".

לדברי כחלון, "בירושלים לצערי מתרחשת הקפאת בנייה. שקטה אמנם, אבל היא מתרחשת. בסוף השבוע ביקשתי מראש הממשלה להחזיר אלינו, לוועדות המקומיות והמחוזיות, את הסמכויות. ההקפאה הזאת גורמת לבריחת זוגות צעירים מהעיר ולשינויים דמוגרפיים שאינם רצויים. ירושלים נפלה שבי בתיאוריה שהקפאת הבנייה תואמת את האינטרסים של מדינת ישראל - זאת תיאוריה שגויה. אנחנו מקפיאים והם מסיתים. אנחנו מקפיאים והם רוצחים".

כחלון, בחודש שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

אתמול אישרו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן תוכנית לבנייה של כ-600 יחידות דיור לפלסטינים בגבעת המטוס שבמזרח ירושלים. בנוסף אישרו נתניהו וליברמן הפקדת תוכניות לבניית 560 יחידות דיור במעלה אדומים ו-240 יחידות דיור ברמות, גילה והר חומה. כחלון בירך על ההחלטה, והוסיף, כי הוא "מקווה שזה גם יקרה״.

הבוקר תקף שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, את ראש הממשלה עקב הקיפאון בבנייה במזרח ירושלים. במהלך כנס יש"ע להסברה ותקשורת אמר בנט כי "בנייה ערבית ללא בנייה יהודית תייצר רצף פלסטיני מבית לחם עד מלחה, היא תחלק את ירושלים ותפריד בין חלקיה".

"גבעת המטוס זו נקודה אסטרטגית לעתיד של ירושלים, בגבעת המטוס תוכרע שלמות ירושלים", אמר בנט היום. "המטרה של העולם זה לייצר רצף פלסטיני מבית לחם, דרך בית ג'אלה דרך גבעת המטוס, בית צפאפא ועד קניון מלחה. אנחנו לעומת זאת רוצים בדיוק הפוך: אנחנו רוצים לייצר רצף בין תלפיות לגילה כדי לשמור על אחדות ירושלים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ