מ"פ בשריון נכלא בעקבות השתתפות "הצל" בערב יחידה ללא אישור

בסרטון שפרסם הראפר יואב אליאסי הוא נראה שר עם החיילים ומסביר כי ביקשו ממנו להגיע לאירוע. מפקד הפלוגה טען כי לא ידע מראש על הגעתו של אליאסי ונשלח לארבעה ימי מחבוש

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

מפקד פלוגה בחטיבת שריון נשלח לארבעה ימי מחבוש לאחר שהראפר יואב אליאסי ("הצל") השתתף בערב יחידה של פלוגתו מבלי שקיבל לכך אישור. המפקד טען כי כלל לא ידע על הגעתו של אליאסי. ערב היחידה התקיים לפני כשבועיים בבריכה בבאר יעקב לאחר שחייליים מפלוגה בגדוד 77 של השריון סיימו לשרת באזור עוטף עזה. 

בסרטון שהעלה אליאסי לדף הפייסבוק שלו, הוא אמר כי פנו אליו להשתתף באירוע ולכן הגיע. מתמונות נראה כי הראפר לקח חלק באירוע לאורך שעות ואף דיבר בפני החיילים. לפי דבריו של אליאסי, הוא היה מעורב בארגון ברביקיו לחיילים ובסרטון הוא נראה שר עם החיילים שירי הווי יחידתיים. צפו בסרטון:

בצה"ל ערכו תחקיר פנימי בעקבות תיעוד המקרה ובסיומו הוחלט לשלוח את מפקד הפלוגה לשבוע מחבוש. על ההחלטה פורסם לראשונה בחדשות 2 באינטרנט. בצה"ל טוענים כי ההחלטה לשפוט את המ"פ נעשתה בגלל שאליאסי הגיע לאירוע מבלי שהתקבלו האישורים הנדרשים לכך. מפקד הפלוגה טען להגנתו כי לא ידע מראש על הגעתו של אליאסי למקום. הוא ביקש להמתיק את עונשו, וזה אכן הופחת לארבעה ימי מחבוש.

בסוף 2015 ערכו בצה"ל בירור בעקבות כניסתו של אליאסי לערב יחידתי בבסיס גולני ללא אישור. בסופו של הבירור הוחלט לחדד את הנהלים הצבאיים, לפיהם כל הופעה של אמן או ביקור של אמן ביחידה צבאית, טעונים את אישור הגורמים הרלוונטיים בצבא.

מדובר צה"ל נמסר: "מפקד פלוגה בחטיבה 7 נשפט לשבעה ימי מחבוש על התנהגות שאינה הולמת". גורם בצה"ל הוסיף כי הגעתו של אליאסי לא הובאה לידיעת המפקדים ולא אושרה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ