שברי מטוס התגלו מול חופי נתניה: "סבירות גבוהה שמדובר במטוס המצרי"

לשכת נתניהו הודיעה כי ישראל עדכנה את מצרים ואת צרפת. מטוס של חברת "איג'פט אייר", שהמריא מפריז, התרסק לפני כחודשיים בים התיכון ועליו 66 נוסעים ואנשי צוות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שברי מטוס שהתגלו מול חופי נתניה שייכים ככל הנראה לטיסת "איג'פט אייר" שהתרסקה לפני כחודשיים בדרכה מפריז לקהיר, כך נמסר בהודעה שהפיצה הערב (חמישי) לשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. ישראל עדכנה בכך את מצרים ואת צרפת, שמשטחה המריא המטוס.

המטוס, מסוג איירבוס A-320, התרסק ב-19 במאי סמוך לאי היווני קרפאתוס, ועליו 56 נוסעים, בהם ילד ושני תינוקות, ועשרה אנשי צוות. רשות התעופה של יוון מסרה כי המטוס נעלם מהמכ"מ כשתי דקות אחרי שיצא מהמרחב האווירי של המדינה ונכנס לאזור הפיקוח של מצרים. שעות אחרי ההתרסקות דיווחה רשת החדשות סי-אן-אן כי הרשויות איתרו את שברי המטוס בקרבת האי קרפאתוס. כ-80 ק"מ מדרום-מזרח לאי אותרו חליפות הצלה, חתיכות פלסטיק ושני שרידי מתכת גדולים.

"ראש הממשלה... הנחה את הגופים הרלוונטיים ליצור קשר עם מצרים ולהעביר אליה את חלקי המטוס בהקדם ואולי כבר מחר", נאמר בהודעת לשכת נתניהו.

בחודש שעבר דיווח הוול סטריט ג'ורנל כי בכירים במצרים החוקרים את ההתרסקות אמרו כי התרסקות המטוס לא נבעה מפיצוץ. לפי הדיווח, לדברי צוות החקירה המצרי, מניתוח תצלומי לוויין כמה שעות לאחר האסון עלה כי המטוס ביצע כמה סטיות פתאומיות והסתובב על צירו ואז צנח לים. הממצאים לא נתנו הסבר לסיבת ההתרסקות ואף סיבה לא נשללה. עם זאת ממצאי המכ"מ הראו כי לא היה פיצוץ פתאומי במטוס בעודו באוויר.

כמה שבועות לפני כן אמר בכיר בצוות החקירה כי מצבם של חלקי גופותיהם של הנוסעים שנמצאו בים מרמז על כך שלפני ההתרסקות אירע פיצוץ במטוס. כמה שעות מאוחר יותר ראש צוות החקירה הכחיש את הדברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ