ההמלצות לגבי עתיד גלי צה"ל - בתחילת ספטמבר

ליברמן אמר היום כי מנכ"ל משרדו, אודי אדם, יגיש את המלצותיו בנוגע לעתיד התחנה הצבאית בעוד כחודש וחצי. הרמטכ"ל הביע תמיכה בסגירת התחנה או בהעברתה לאחריות משרד הביטחון

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

מנכ"ל משרד הביטחון, האלוף במילואים אודי אדם, צפוי להגיש את המלצותיו בנוגע לעתיד התחנה הצבאית גלי-צה"ל בעוד כחודש וחצי.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, מינה את אדם לפני כשלושה שבועות. לפי דבריו של ליברמן היום (שני) בדיון ועדת החוץ והביטחון, מסקנות אלו צריכות להיות מוגשות עד לתחילת חודש ספטמבר.

חיילת במסדרונות גלי צה"ל, בשנה שעברה
חיילת במסדרונות גלי צה"ל, בשנה שעברהצילום: דודו בכר

לפני כשנה, הביע הרמטכ"ל גדי איזנקוט , וטען כי הוא רואה בה דבר שאינו דמוקרטי, מאחר והצבא אינו זקוק לכלי תקשורת שיפעל תחתיו. במערכת הביטחון אף החלו דיונים בנוגע לגוף אחר שיכול לקלוט את תחנת הרדיו הצבאית, כמו למשל האגף הביטחוני-חברתי במשרד הביטחון. איזנקוט טען אז כי אין הצדקה לקיום התחנה הצבאית בנסיבות הנוכחיות, והוסיף כי במציאות שבה הצבא נאלץ לסגור טייסות וחטיבות שריון ולפטר אלפי אנשי קבע, הוא מתנגד להמשך ההוצאה הכספית להפעלת התחנה.

לבסוף, הצעה זו ירדה מן הפרק, בין היתר בגלל התנגדותו של שר הביטחון דאז, יעלון, שטען כי מדובר ב"מציאות שהתקבעה ולפיה גל"צ היא חלק מהשירות הציבורי והדמוקרטיה הישראלית". כיום, גלי צה"ל כפופה לחיל החינוך ומקבלת תקציב מהצבא של כ-20 מיליון שקלים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ