סרבנית הגיוס תאיר קמינר שוחררה מהכלא

קמינר שוחררה מהכלא הצבאי לאחר 159 ימים במעצר. צה"ל דחה בקשתה לפטור מטעמי מצפון וקבע כי היא לא מתאימה לשירות בעקבות "התנהגות רעה וחמורה"

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

סרבנית הגיוס תאיר קמינר שוחררה הערב (שני) מהכלא ומצה"ל. ביום חמישי האחרון הוחלט לשחרר את קמינר, שהיתה בכלא הצבאי במשך 159 ימים במצטבר בשל סירובה להתגייס לשירות בצה"ל מטעמי מצפון. לפי הודעת הצבא, הוועדה לבחינת התאמה לשירות צבאי מצאה כי קמינר לא מתאימה לשירות בשל "התנהגות רעה וחמורה", בשל כליאתה הממושכת ונפקדותה משירות צבאי. 

בשבוע שעבר נלקחה קמינר לדיון בפני הוועדה, לאחר שבקשתה לקבל פטור משירות צבאי מטעמי מצפון, נדחתה. לטענת הוועדה, קמינר מתנגדת להתגייס לצבא עקב מדיניות הממשלה, ולא בשל קושי מצפוני המונע ממנה לשרת. קמינר כתבה אל ועדת המצפון כי היא מבקשת פטור משירות הביטחון מטעמי מצפון, ונמצאת בכליאות שחוזרות על עצמן מחודש ינואר בשל סירובה לשרת בצבא - על אף רצונה לעשות שירות אזרחי.

תאיר קמינר בשחרורה מכלא 6, בשבוע שעברצילום: נמרוד גליקמן

"תוך כדי שנת השירות וחוויית המגורים בשדרות, עברתי תהליכים בעצמי והבנתי שהמצפון שלי לא מאפשר לי לשרת בצבא. הבנתי שאני לא אוכל לחיות עם עצמי אם אדע ששיתפתי פעולה ושתקתי לכל המתרחש במדינה שלי", כתבה קמינר במכתב לוועדת המצפון. "הסירוב שלי נובע מתוך רצון לתרום לחברה שלי, ולהפוך אותה למקום טוב יותר, והוא חלק ממאבק מתמשך למען שלום ושוויון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ