ירי בוצע לעבר עמדת צה"ל בסמוך למטולה, נבדק החשד לירי תועה

לפי דובר צה"ל, שתי פגיעות ירי מנשק קל זוהו בעמדת "נרקיס" הסמוכה לגבול לבנון. לא היו נפגעים, מקור הירי טרם זוהה. אתמול אמר נתניהו כי "בגבול לבנון שורר שקט, אבל הוא מותנה בהרתעה יעילה ורצופה"

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן

אש נפתחה הבוקר (רביעי) לעבר העמדה הצבאית "נרקיס", הסמוכה למטולה. מדובר צה"ל נמסר כי כוחות צה"ל זיהו שתי פגיעות ירי בעמדה, שנגרמו מירי בנשק קל, וכי לא היו נפגעים כתוצאה מהירי. מקור הירי טרם זוהה, ובצה"ל נבדק החשד לירי תועה.

לפי דובר צה"ל, נתז מהירי פגע בעמדה ובדיסקית של חייל ששמר במקום. החייל נבדק על ידי רופאים צבאיים, ולא אובחנה פגיעה בו. נסיבות האירוע נבדקות.

גבול ישראל - לבנון, ארכיוןצילום: ירון קמינסקי

אתמול אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בישיבת מליאה בכנסת לציון עשור למלחמת לבנון השנייה כי "בגבולנו עם לבנון שורר שקט, אבל הוא מותנה בדבר אחד - הרתעה יעילה, הרתעה רצופה". שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס אף הוא למצב בגבול ואמר כי "מבט מפוכח באזורי הגבול הצפוני מהם נפתחה הרעה, מלמד כי השקט היחסי המאפיין את האזור, רחוק מלשקף את הלך הרוח בקרב אויבינו".

בשנת 2013 נהרג רב-סמל ראשון שלומי כהן, נגד בחיל הים, מירי של חייל לבנוני. החייל הלבנוני פתח באש לעבר המכונית בה נהרג רס"ר כהן, בעת שנסעה על כביש המערכת קרוב לגבול. 

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ