המפתח להצלת השידור הציבורי מנתניהו נמצא בידי כחלון

אין הסבר רציונלי לעיסוק של רה"מ בערוצי תקשורת שאינם עתירי רייטינג והשפעה. בעוד קמו נגדו שני שרים בקואליציה, שר מרכזי במפלגתו וגם הנשיא, נתניהו מסרב לפשרה על תאגיד השידור ומתעקש לוודא הריגה

יוסי ורטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כחלון בישיבת סיעת "כולנו", בשבוע שעבר
יוסי ורטר

ערוץ הכנסת שמספרו 99 משדר על מרקענו זה כ–12 שנים. ישר ונטול פניות כסרגל, מאוזן כפלס מים, איכותי ומקורי ומחכים ומאלף. שומר מסך אידיאלי לימי מחלה, ומפלט מבורך מכל תשפוכת הריאליטי. יש רק בעיה אחת: הוא מופעל ומנוהל על ידי חדשות ערוץ 2. שר התקשורת בנימין נתניהו מעוניין לסלק את המפעיל הנוכחי לטובת ישות ידידותית ונוחה יותר. השם המדובר בכנסת הוא החבר המיליארדר שאול אלוביץ', הבעלים של בזק ואתר החדשות וואלה! ניוז, שפועלו למען בני הזוג נתניהו פורט כאן בהרחבה על ידי העיתונאי גידי וייץ לפני כמה חודשים.

האמצעי: חקיקת חוק שיאפשר גם לוואלה להתמודד במכרז הקרוב.

ועדת הכנסת עסקה כל השבוע בחוק החדש. אחד מחברי הוועדה, נציג של מפלגה קואליציונית, ניסה לשנות את הסעיף הנ"ל, שזכה לכינוי "סעיף שאול". בעיצומם של הוויכוחים הוא קיבל שיחת טלפון נזעמת ממקורב בכיר של ראש הממשלה. "תרד מזה", הוא ציווה עליו, "ביבי לא מוכן בשום אופן שחדשות 2 ימשיכו שם". שמו של חבר הכנסת שמור אצל הח"מ.

לפני כחודש, בעקבות תחקיר וייץ, אסר היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על נתניהו לעסוק בשום עניין הקשור במישרין או בעקיפין לאלוביץ'. מקורבו של ראש הממשלה, השר צחי הנגבי, קיבל לידיו את הסמכויות. ממש חומה סינית הוקמה שם. כעת, יש מי שתוהה האם המעורבות הפעילה של נתניהו, אישית, או באמצעות אנשי צוותו, בדיונים על גורלו של ערוץ הכנסת, אינה מתחככת באופן לא ראוי עם האיסור שהוטל עליו.

הגרגרנות של נתניהו כלפי ערוצי תקשורת שאינם בדיוק עתירי רייטינג והשפעה, אינה ניתנת להסבר רציונלי. היא זו שהקימה עליו השבוע שני שרים בקואליציה, שר מרכזי במפלגתו ואתמול גם את נשיא המדינה, ראובן ריבלין, שמכיר את חוסר הנחת של נתניהו מערוץ הכנסת עוד מימיו כיו"ר הבית.

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט והשר גלעד ארדן (הליכוד) פועלים לשכנע את עמיתיהם בממשלה להצביע נגד ההחלטה לדחות את תחילת הפעלת התאגיד לינואר 2018. בנט חותר לפשרה: דחייה של שלושה חודשים, גג. נתניהו, בינתיים, מתעקש על 15 חודשים. הוא רוצה לוודא הריגה.

המפתח נמצא בידיו של יו"ר כולנו, שר האוצר, משה כחלון. על מנת להמשיך ולממן את רשות השידור ואת התאגיד במקביל, האוצר יידרש לשלם בין 450 ל–500 מיליוני שקלים. אין איש, גם לא נתניהו, שיכול לכפות על שר האוצר להסכים לכך. על הצ'ק רק הוא חותם.

הטור המלא מחר ב"הארץ"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ