ירון דקל לפני שיחת הבירור אצל ליברמן: "חופש הביטוי בגלי צה"ל יישמר"

מפקד גלי צה"ל אמר את הדברים בתוכניתו בתחנה, שעות לפני שיחת הבירור אצל שר הביטחון בעקבות שידור התוכנית על מחמוד דרוויש. אתמול הבהיר ליברמן כי מבחינתו מדובר ב"ליקוי מאורות"

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

שיחת הבירור בין מפקד גלי צה"ל, ירון דקל, לשר הביטחון אביגדור ליברמן בעקבות שלשום על המשורר הפלסטיני הלאומי , תערך היום ב-12 במשרדו של ליברמן. דקל עצמו הגיש כרגיל את תוכניתו לצד עמית סגל הבוקר, והצהיר באוזניו ובאוזניו המאזינים: "הסר דאגה מלבך, חופש הביטוי בגלי צה"ל יישמר".

ירון דקל בטקס פרס סוקלוב לעיתונות, בשנה שעברה
ירון דקלצילום: תומר אפלבאום

אתמול הודיע ליברמן באמצעות לשכתו כי "על פניו נראה שמדובר בעניין חמור שבו מי שכתב טקסטים נגד הציונות, שמשמשים עד היום כדלק לפעולות טרור נגד מדינת ישראל, זוכה שהתחנה הצבאית תכלול אותו ואת יצירותיו כחלק מטקסטים מכוננים של החברה הישראלית יחד עם 'ירושלים של זהב' ו'מגש הכסף'". עוד אמר כי "ברור מאליו שזה דבר שמהווה ליקוי מאורות ולא ניתן לעבור על כך לסדר היום".

ח"כ אילן גילאון (מרצ) מסר בעקבות הודעת ליברמן כי "במקום בו משתיקים שירה ומשוררים, ישתיקו גם אנשים. בוקר אחרי שהונצחה אות של קלון בספר החוקים של מדינת ישראל בדמותו של חוק ההדחה, המבקש להשתיק ציבור שלם ולבטל את רצונו הדמוקרטי, אנו רואים איך קברניטי הממשלה, שיכורי הכוח ועמוסי המוזה משלטונות ארדואן ופוטין, מבקשים לבטל במחי שירה מפוארת ומשוררים מעורכים".

ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) אמרה כי הזימון "הוא מחריד ומחפיר. אפלה יורדת על הדמוקרטיה הישראלית, ומדובר באקט שאין לו הגדרה אחרת אלא אקט המאפיין משטרים פשיסטיים, אשר נועד להחדיר מורא ופחד בלב כל בעל תפקיד".

אביגדור ליברמן עם הנשיא ריבלין בטקס לציון עשור למלחמת לבנון השנייה, אתמול
אביגדור ליברמן עם הנשיא ריבלין בטקס לציון עשור למלחמת לבנון השנייה, אתמולצילום: אוליבייה פיטוסי

לפני כשלושה שבועות מינה ליברמן את מנכ"ל משרד הביטחון אודי אדם  . לפי דבריו של ליברמן שלשום בדיון ועדת החוץ והביטחון, .

דרויש נולד ב-1942 בכפר ברווה שעל חורבותיו הוקם הישוב אחיהוד שבגליל המערבי, . ב-1961 הצטרף למפלגה הקומוניסטית והיה עורך ביטאון המפלגה ופרסם מספר גדול של מאמרים ושירים לאומניים שהפכו אותו לנרדף על ידי מערכת הביטחון. ב-73' הצטרף לשורות אש"ף והשתקע בבירות עד לשנת 82', ולאחר הסכמי אוסלו, אותם ביקר לא פעם, השתקע ברמאללה. במהלך חייו פרסם דרוויש מאות מאמרים ושירים שהיו גולת הכותרת של השירה הלאומית הפלסטינית. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ