חד"ש גינתה את ביקור המשלחת הסעודית: "מכשיר את אסטרטגיית הסירוב הישראלית"

בראש המשלחת, שהגיעה לארץ כדי לעודד שיח על יוזמת השלום הערבית, עמד אנוואר עשקי, בכיר לשעבר בצבא הסעודי. עשקי נפגש עם מנכ"ל משרד החוץ ועם מתאם פעולות הממשלה בשטחים

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

החזית הדמוקרטית לשלום ולשוויון (חד"ש) והמפלגה הקומוניסטית הישראלית (מק"י) פרסמו היום (שבת) הודעת גינוי לביקור המשלחת הסעודית בישראל שהתקיים השבוע. המשלחת, שכללה אנשי אקדמיה ועסקים ובראשה עמד גנרל סעודי בדימוס, נפגשה עם חברי כנסת במטרה לעודד את השיח בישראל על יוזמת השלום הערבית. 

בהודעת חד"ש ומק"י נכתב כי ביקור המשלחת ופגישתה עם "נציגי ממשלת נתניהו באמתלת 'קידום שיח על יוזמת השלום הערבית' אינה באה לאתגר את אסטרטגיית הסירוב הישראלית, אלא להכשיר אותה ולתת כיסוי לריקון היוזמה מתוכן, לחיסול פתרון שתי המדינות ולחיסול זכות ההגדרה העצמית של העם הערבי הפלסטיני". עוד נכתב בהודעה כי הביקור הוא "חלק ממסע הנורמליזציה של שיתוף הפעלה הישראלי-סעודי נגד איראן, סוריה ותנועות ההתנגדות באזור".

המפגש בין המשלחת מסעודיה בראשות אנוואר עשקי (במרכז) לקבוצת ח"כים מהאופוזיציה, השבוע
המפגש בין המשלחת מסעודיה בראשות אנוואר עשקי (במרכז) לקבוצת ח"כים מהאופוזיציה, השבוע

אנוואר עשקי שעמד בראש המשלחת נפגש בתחילת השבוע עם מנכ"ל משרד החוץ, דורי גולד ועם מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי. עשקי שימש בעבר בתפקידים בכירים בצבא סעודיה וכן במשרד החוץ הסעודי. כיום הוא עומד בראש מכון מחקר בסעודיה ומידת הקירבה שלו לבכירי הממשלה בריאד ולארמון המלך אינה ברורה. חברי המשלחת נפגשו גם עם הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס ועם בכירי ההנהגה הפלסטינית ברמאללה.

לפני שבועיים פרסמה חד"ש גינוי לביקור שר החוץ המצרי סאמח שוכרי בירושלים ופגישתו עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו. הודעת הגינוי לביקור המשלחת כמו גם הגינוי לביקור שר החוץ המצרי התקבלה על ידי מזכירות חד"ש, אולם לא בהסכמת כל מרכיבי הרשימה המשותפת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ