פלסטינית שהתקרבה למאבטחים במעבר קלנדיה נורתה לאחר שלא הגיבה לקריאה לעצור

האשה נורתה בפלג גופה התחתון ונפצעה קל. בתיקה נמצא סכין. בתחילת מאי נורו למוות במקום שני אחים פלסטינים, ועל צילומי האבטחה ופרטי החקירה מוטל עדיין צו איסור פרסום - אף שהמשטרה סיימה לחקור את האירוע

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
יותם ברגר
יותם ברגר

פלסטינית בת 18 נורתה ונפצעה קל במחסום קלנדיה לאחר שלא הגיבה לקריאות מאבטחים. הצעירה, תושבת כפר עקב שבמזרח ירושלים, התקרבה אל עבר מאבטחים אזרחיים ושוטרי מג"ב, ואלו קראו לה לעצור מספר פעמים. אחרי שהמשיכה להתקדם ולא נענתה לקראותיהם היא נורתה בפלג גופה התחתון, כפי הנראה על ידי מאבטח אזרחי. 

לדברי המשטרה, בכליה של הפלסטינית נמצא סכין. חובשים של מגן דוד אדום העניקו לה טיפול רפואי במקום. לאחר הירי בה החלה הפגנה באזור מחסום קלנדיה, ושוטרי מג"ב פועלים לפיזורה.

לפני כחודש סיימה המשטרה את החקירה בנושא שני האחים הפלסטיניים שנורו למוות במחסום קלנדיה בתחילת מאי, והעבירה את הממצאים לפרקליטות. בניגוד למקובל, לא צורפו המלצות באשר להעמדה לדין וצו איסור הפרסום בנוגע לצילומי האבטחה מהאירוע - כמו גם על פרטי החקירה - עדיין בתוקף באופן חריג.

השניים, מראם אסמאעיל, בת 23, ואחיה סאלח טאהה בן 16, נורו על ידי מאבטחים אזרחיים. לפי גרסת המשטרה, השניים עוררו את חשד השוטרים ולא שמעו לקריאותיהם לעצור. האחות, מראם, שלפה סכין ונורתה, ואחיה שצעד מאחוריה, נורה אף הוא. מאוחר יותר התגלו על גופתו שני סכינים. עדי ראייה פלסטינים מסרו גרסה אחרת לאירועים, לפיה השניים לא היוו איום, היו רחוקים מהשוטרים ולא הבינו את הקריאות לעברם בעברית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ