ראש המכינה בעלי במכתב למשרד הביטחון: לכולם יש מקום בצה"ל

במכתב הבהרה ששלח למנכ"ל משרד הביטחון נמנע הרב יגאל לוינשטיין מלהתנצל, אך אמר שדבריו שעוררו סערה פורשו שלא כהלכה. "לכולם יש מקום בצה"ל ללא קשר לנטיותיהם. צריך להכניס לחינוך בצה"ל את המחבר ולא את המפריד"; המשרד רואה בדברים תשובה הולמת

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

ראש המכינה הקדם-הצבאית בעלי הרב יגאל לוינשטיין, שלח היום (שלישי) מכתב הבהרה למנכ"ל משרד הביטחון האלוף (במילואים) אודי אדם. זאת, בעקבות בקשת המשרד שיבהיר את דבריו באחרונה שעוררו סערה ולפיהם, בין השאר, הומואים הם "סוטים" והרפורמים הם זרם בנצרות. במשרד הביטחון רואים במכתבו כתשובה הולמת. 

במכתב טוען לוינשטיין כי דבריו פורשו בצורה שלא התכוון אליה, "כאילו אני מבקש להדיר מצה"ל חלק כזה או אחר מן האוכלוסייה ולפגוע בערך הרעות שכולנו אמונים עליו". לוינשטיין כתב במכתב כי "לכולם יש מקום בצה"ל ללא קשר לרקע שלהם, להשקפת עולמם או לנטיותיהם האישיות".

מכתבו של הרב לוינשטיין למשרד הביטחון

ראש המכינה הקדם-צבאית הגדיר את דבריו כ"מחאה", וממשיך לטעון גם כעת כי ישנו ניסיון מצד אנשים בצבא לערב סוגיות הקשורות לנטייה מינית אל תוך השירות הצבאי. "מחאתי היתה מכוונת רק לניסיון לגרור את צה"ל למלחמת הגדרות המתחוללת בחברה ביחס לשורה של נושאים, ביניהם גם היחס למבנה המשפחה בעם ישראל. בסוגיה זו תהום פעורה בין השקפת העולם הליברלית לבין ההולכים בדרכה של תורת ישראל", כתב.

הרב הוסיף כי לא ממקומו של צה"ל לדון בסוגיות אלו, אלא החברה האזרחית. "אני מאמין שצריך להכניס לחינוך בצה"ל את המחבר ולא את המפריד בין חלקי החברה הישראלית. הביקורת שהשמעתי לא ביטאה אובדן אמון אלא נבעה מלב אוהב וכואב. לפעמים דווקא מתוך אכפתיות ושייכות נמתחת ביקורת חריפה".

במשרד הביטחון רואים במכתב תשובה הולמת לדרישת מנכ"ל המשרד להבהיר את דבריו. אתמול נפגש לוינשטיין עם ראשי מכינות קדם-צבאיות נוספים, כדי להבהיר את דבריו ועמדתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ