מאיר אטינגר: השב"כ מנהל מלחמה נגד היהדות

בקטעים שפורסמו בערוץ 2 אומר אטינגר, היעד מספר 1 של החטיבה היהודית, כי נחוצה מהפכה "בסדר גודל של המהפכה הציונית". לפני כחודשיים הוא השתחרר לאחר עשרה חודשים במעצר מנהלי

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

מאיר אטינגר, המוגדר על ידי השב"כ כיעד מספר 1 של החטיבה היהודית, אומר כי השב"כ מנהל מלחמה נגד היהדות. בקטעים ששודרו הערב (חמישי) בערוץ 2, אמר אטינגר, ששוחרר לפני כחודשיים ממעצר מינהלי, כי "נוער הגבעות הוא לא אלים, אלימים כלפיו".

אטינגר נעצר לאחר רצח בני משפחת דוואבשה בכפר דומא ונכלא בהוראת צו מעצר מינהלי לששה חודשים. בסיומם הוארך הצו בארבעה חודשים נוספים עד לשחרורו בתחילת חודש יוני. בשנת 2012 הוא נכלא על חלקו בתשתית שאספה מידע על תנועת חיילי צה"ל בשטחים. השב"כ מייחס לאטינגר את חיבור "מסמכי המרד", הפורשים את המצע האידאולוגי של רעיון "המרד" שמטרתו ביצוע שורת פעילויות אלימות נגד ערבים במטרה למוטט את המדינה באמצעות תסיסה מבית.

מאיר אטינגר בבית המשפט, ב-2015צילום: גיל אליהו

בצו המעצר המינהלי המקורי נגד אטינגר ציין השופט אברהם טל כי "לפי מידע מודיעיני שהציג שב"כ, בספטמבר 2013 הקים אטינגר התארגנות שמטרתה להביא למרד אלים שיגרום להפלת השלטון בישראל, בצורת ביצוע פעולות לפגיעה בנקודות התורפה של המדינה. למרד היו אמורים להיות ארבעה שלבים: הסברה, גיוס פעילים, פרוץ המרד ושלב ההפרעה".

אטינגר, שנשאל על רעיון המרד, אמר כי "המשמעות של מרד היא שאנחנו בעצם מוכנים למרוד בתפיסות המקובלות, לא שאנחנו נהיה אלימים, הפוך - שאנחנו מוכנים לסבול". הוא הוסיף כי "מאשימים אותך באלימות בגלל שאתה מעז לא להתכופף לרודנות, למערכת שלא מאפשרת להגשים את החלומות... לשב"כ יש פה מלחמה. זו מלחמה ברעיונות. מלחמה בדעות. מלחמה נגד היהדות". "המהפכה שצריכה להיות היא בסדר גודל של המהפכה הציונית", הוסיף. כנשאל אם הוא מחשיב את עצמו ציוני, השיב בשלילה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ