סוכנות ידיעות איראנית: מפקד בצבא סוריה ניצל מניסיון התנקשות ישראלי

לפי הדיווח, שני טילים נורו משטח ישראל לכיוון שיירתו של מג'יד חיימוד, מפקד גדוד בחטיבת הגולן של הצבא הסורי, בעת ששהה בעיר א-סמדניה שבסוריה, אך הוא לא נפגע

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

לפי הגרסה האנגלית של סוכנות הידיעות האיראנית "פארס", מפקד בצבא סוריה ניצל מניסיון התנקשות ישראלי. לפי הדיווח, מדובר במג'יד חיימוד, מפקד הגדוד הראשון של חטיבת הגולן בצבא.

לפי הדיווח, שני טילים נורו לכיוון שיירתו של חיימוד משטח ישראל, בעת ששהה בעיר א-סמדניה שבסוריה, אך הוא לא נפגע. 

חיפושים אחר שרידי יירוט כלי טיס בלתי מאויש ברמת הגולן, לפני שבועייםצילום: גיל אליהו

עוד לפי הדיווח, פעילים של ארגון ג'בהת פתח א-שם (לשעבר ג'בהת א-נוסרה) ניסו אף הם לפגוע בחיימוד אחרי כשלון מתקפת הטילים, אך ללא הצלחה.

ביום שני האחרון, תקף כלי טיס של חיל האוויר מטרות בסוריה, כתגובה לירי פצצות מרגמה, שנפלו בשטח פתוח בתוך ישראל, בסמוך לגדר המערכת. לפי הודעת צה"ל, מדובר היה בירי תועה כתוצאה מהלחימה הפנימית בסוריה. לפי מקורות ביטחוניים בסוריה, שצוטטו ברדיו המזוהה עם המשטר לאחר התקיפה, לא היו נפגעים.

לפני שבועיים, חדר כלי טיס בלתי מאויש מסוריה כארבעה קילומטרים אל תוך שטח ישראל. לאחר שלושה ניסיונות יירוט לא מוצלחים שב כלי הטיס על עקבותיו לסוריה. 

בתחילת החודש, נורו מכיוון סוריה שתי פצצות מרגמה, עליהן צה"ל לא דיווח. בתגובה לירי, תקף חיל האוויר למחרת שתי מטרות של צבא אסד בסוריה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ