נתניהו: החוק ששוקלת צרפת נגד מימון זר למסגדים דומה לחוק העמותות

ראש הממשלה השווה בין החוק שממשלת צרפת שוקלת לאמץ לבין החוקים שמקדמת ממשלתו: "גם אנחנו מוטרדים מתרומות כאלה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש הממשלה בנימין נתניהו השווה היום בבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה בין החוק ששוקלת ממשלת צרפת על איסור מימון זר למסגדים לבין חוק העמותות וחוקים אחרים שממשלת ישראל מקדמת בימים אלה. נתניהו ציין כי ממשלת צרפת עצמה מממנת ארגונים שמסיתים נגד ישראל.

"אני שמעתי בעניין על הדיון שמתנהל בממשלת צרפת בנושא מניעת מימון זר לגופים שפוגעים בביטחון אזרחי צרפת", אמר נתניהו. "זה נשמע לנו מוכר. גם אנחנו מוטרדים מתרומות כאלה לארגונים ששוללים את זכות קיומה של מדינת ישראל. אני ביקשתי לעשות בדיקה ראשונית. בבדיקה הזאת מצאנו תמיכה של מדינות אירופיות, לרבות צרפת, למספר ארגונים שמסיתים וקוראים להחרמת ישראל ואינם מכירים בזכות קיומה של מדינת ישראל".

לדברי ראש הממשלה, "בקרוב אנחנו נשלים את הבדיקה ונציג את הממצאים לממשלת צרפת. אנחנו ניכנס איתם לדיון בעניין הזה, משום שטרור הוא טרור בכל מקום, והסתה היא הסתה שכנראה חובקת עולם, והטיפול צריך להיות אחיד בין הממשלות ככל שניתן".

ראש ממשלת צרפת מנואל ואלס אמר בסוף השבוע כי הוא שוקל לאסור זמנית מימון זר למסגדים וקרא להפעיל "דגם חדש" ביחסים עם האיסלאם. ואלאס נתון לביקורת קשה בגין מחדלי אבטחה של הרשויות, לאחר שנודע כי אחד משני המחבלים ששיספו את גרונו של כומר בכנסייה בנורמנדי בשבוע שעבר שוחרר ממעצר ונשא אזיק אלקטרוני לקראת פתיחת משפטו. בראיון לעיתון הצרפתי "לה מונד" אמר ואלאס שהוא "פתוח לרעיון שלמשך פרק זמן מסוים, שטרם נקבע, לא יורשה מימון חיצוני לבניית מסגדים". ראש הממשלה הוסיף כי על אנשי הדת המוסלמים "לקבל את הכשרתם בצרפת ולא בשום מקום אחר".

נתניהו בישיבת הממשלה, הבוקר צילום: אוהד צויגנברג

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ