פלסטיני הודה שתכנן לבצע פיגוע ברכבת הקלה בירושלים עם מטענים שהכין בעצמו

מחקירתו של עלי אבו חסאן, סטודנט מחברון שנעצר לפני כשבועיים, עולה כי פעל ללא סיוע מארגוני טרור ולמד באינטרנט כיצד להכין מטעני חבלה. בכדי להגדיל את הנזק הוא טבל אותם ברעל עכברים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים9
ניר חסון
ניר חסון

סטודנט פלסטיני בן 21 שהרכיב בעצמו שלושה מטעני צינור, הודה בחקירתו כי התכוון לבצע פיגוע כנקמה על ביקורי יהודים ותיירים בהר הבית. הוא נעצר לפני כשבועיים ברכבת הקלה בירושלים בידי מאבטח של הרכבת שהבחין בהתנהגות חשודה. היום (שלישי) הגישה הפרקליטות הצהרת תובע נגד עלי אבו חסאן, תושב בית אולא וסטודנט להנדסה אזרחית באוניברסיטת חברון.

בהודעה שפרסמו משטרת ירושלים ושירות הביטחון הכללי נאמר כי מחקירתו של אבו חסאן בידי היחידה המרכזית של מחוז ירושלים ושב"כ עולה כי יומיים לפני מעצרו, הוא נכנס לשטחי ישראל דרך ואדי הסמוך לצור באהר, והגיע למטע זיתים הסמוך לשכונת אום ליסון שבג'בל מוכבר. שם החליף את בגדיו, לבש מכנסיים קצרים וחולצת טי שירט, חבש כובע קסקט וגילח את זקנו לזקן צרפתי, כדי להיטמע באוכלוסייה היהודית. הוא התפלל במסגד סמוך ונסע באוטובוס למרכז העיר, שם החל לחפש אתר לפיגוע. הוא תיצפת לעבר מסעדה סמוכה אך כשהבחין בקרונות הרכבת הקלה העמוסים החליט שזה יהיה היעד שלו. בשלב זה הבחין בו מאבטח של הרכבת הקלה, ויחד עם מאבטח נוסף הוא ביקש לערוך לו בדיקה בתיק. כשהם הבחינו במטענים הם הרחיקו את האזרחים והזעיקו משטרה שעצרה את אבו חסאן.

חסימה על פסי הרכבת ברחוב יפו בירושלים, לפני כשבועיים
זירת האירוע ברכבת הקלה בירושלים, לפני כשבועייםצילום: אמיל סלמן

מהחקירה עולה כי הוא פעל באופן עצמאי ללא סיוע של אחד מארגוני הטרור. הוא למד מהאינטרנט כיצד להכין מטען חבלה, הוא בנה את המטענים בעצמו ואף ערך ניסוי במסגרתו פוצץ מטענים שהרכיב. הוא הוסיף למטענים ברגים ומסמרים וטבל אותם ברעל עכברים כדי להגביר את הנזק. בנוסף למטענים נמצאו עליו גם שני סכינים. לפני כניסתו לישראל כתב מכתב צוואה אותו השאיר באוניברסיטה וביקש מחברו שימסור להוריו.

אבו חסאן צפוי להיות מואשם בעבירות של ניסיון רצח, ייצור אמצעי לחימה וקשירת קשר לביצוע פשע. מעצרו הוארך היום בשלושה 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ