שוטר מג"ב הושעה לאחר שהשליך אופניים של ילדה פלסטינית בחברון

בסרטון שצולם בשבוע שעבר נראה שוטר רץ אל אנוואר בורקאן בת השמונה ושואל אותה כמה שאלות, עד שרצה בוכייה מהמקום. לאחר מכן חברו לקח את אופניה וזרק אותם. מג"ב: אירוע חמור

יותם ברגר
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יותם ברגר
ג'קי חורי

שני שוטרי משמר הגבול (מג"ב) תועדו מבריחים ילדה פלסטינית בחברון שרכבה על אופניים, ולאחר מכן אחד מהם זרק את אופנייה לשיחים. בעקבות כך הושעה האחרון מתפקידו. 

בסרטון שפרסם ארגון "בצלם" וצולם בשבוע שעבר, מתועד שוטר מג"ב רץ לעבר הילדה אנוואר ברקאן ברחוב אל-איבראהימי בחברון ודורש ממנה לעצור בצד הרחוב. הוא דורך על אופניה שהניחה על הכביש, שואל אותה כמה שאלות עד שהיא רצה מהמקום בוכייה.

לאחר מכן מתקרב שוטר נוסף למקום, מרים את האופניים שהשאירה וזורק אותם לשיחים. משליך האופניים הוא שהושעה מתפקידו, אולם גם התנהלותו של השוטר ששוחח עם הילדה נחקרת. 

חלקים נרחבים של רחוב אל-איבראהימי בחברון סגורים לתנועת פלסטינים. ככל הנראה, אופניה של הילדה הוחרמו לאחר שנסעה בצד שפלסטינים מנועים מלעבור בו. 

ראניה ברקאן, אמה של הילדה, אמרה הערב ל"הארץ" כי מאז האירוע בתה מסרבת לצאת מהבית והיא מפוחדת וצועקת. "זו היתה טראומה לכל החיים עבורה, אני לא יודעת מה הסיבה שהחייל הזה התנפל עליה. גם אם היא נכנסה למקום אסור, איזו סכנה או איום היא מהווה - בסך הכל מדובר בילדה בת שמונה". האם הוסיפה כי היא אינה מצפה כי השוטר ייענש או יועמד לדין על מעשהו.

ראיד אבו רמילה, צלם של ארגון בצלם שגר בבית המשקיף על הרחבה שבה התרחש האירוע סיפר כי "ראיתי את החייל הזה בא לעבר הילדה והחלטתי לתעד את זה. זה מראה מאוד קשה, בעיקר כששומעים את הילדה בוכה וצורחת". לדבריו, הפעם הצליח לתעד את האירוע מתוך ביתו אך לעתים הוא נתקל באלימות מילולית ופיזית מצד שוטרים או מתנחלים באזור כשרואים אותו עם מצלמה.

במג"ב מסרו בתגובה: "במשמר הגבול רואים בחומרה את האירוע ומצרים עליו.
בסיומה של הבדיקה הראשונית הנחה מפקד מג"ב כי הלוחם יושעה מיידית  מפעילות מבצעית וכלל החומר יועבר לבחינת המחלקה לחקירות שוטרים שפתחה בחקירת האירוע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ