סבב מינויים בצה"ל: אל"מ יקי דולף ימונה למח"ט הצנחנים, דוד בר כליפא יפקד על גבעתי

אל"מ דן גולדפוס יהיה מפקד חטיבת הנח"ל, אל"מ ציון רצון יפקד על חטיבת כפיר ואל"מ אבי בלוט ימונה למח"ט הקומנדו. המינויים כפופים לאישור ליברמן

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

דובר צה"ל הודיע היום (שני) על מינוי מפקדי חטיבות חדשים בצה"ל. את כלל המינויים צפוי לאשר שר הביטחון אביגדור ליברמן, ורק לאחר מכן הם ייכנסו לתוקף.

אל"מ יקי דולף, מפקד החטיבה הצפונית ברצועת עזה, ימונה למפקד חטיבת הצנחנים. דולף שימש בעברו כראש לשכת הרמטכ"ל דאז בני גנץ, ולאחר מכן היה מפקד חטיבת מילואים. אל"מ דוד (דדו) בר כליפא, מפקד החטיבה הדרומית ברצועה, ימונה למפקד חטיבת גבעתי. בזמן שהיה מג"ד בחטיבה ב-2008, דווח כי כאשר ניסה לעצור התפרעות של מתנחלים שהשליכו אבנים לעבר בתי פלסטינים בחברון, הושלכו לעברו אבנים ונקראו קריאות נאצה. בנוסף הוחלט כי אל"מ ט' ישמש כמפקד השייטת. מינוי נוסף הוא של אל"מ דן גולדפוס, שישמש מפקד חטיבת הנח"ל.

תמונותיהם של יקי דולף, אבי בלוט, דוד בר כליפא ודן גולדפוס

מח"ט חדש ימונה גם לחטיבת כפיר: אל"מ ציון רצון, שגדל בחטיבת הנח"ל, יפקד על החטיבה. בכך יוחלפו כמעט כל מפקדי חטיבות החי"ר בצה"ל. עוד הוחלט כי אל"מ אבי בלוט ישמש כמפקד חטיבת הקומנדו. בלוט, שהיה בעבר מפקד החטיבה המרחבית יהודה החולשת על אזור חברון, יהיה למפקד השני של חטיבת הקומנדו. החטיבה הוקמה בשנה שעברה, ותחתיה פועלות היחידות המובחרות מגלן, דובדבן, אגוז ורימון. בלוט, בוגר המכינה הקדם-צבאית בעלי, נפצע במהלך מבצע "עופרת יצוקה" בעזה בעת שהיה מפקד גדוד. הוא פיקד בעבר על יחידת מגלן, וכעת מפקד על חטיבת מילואים. במקביל, בצה"ל החליטו למנות את אל"מ גיל אגינסקי-פרץ למפקד בסיס חיפה בחיל הים. הוא יועלה לדרגת תא"ל. 

בחודש שעבר מינו בצה"ל את תא"ל צביקה (יהודה) פאיראיזן לקצין חינוך ראשי. כשבועיים קודם לכן נערך סבב מינויים נרחב יותר, בו מונה בין היתר אל"מ אייל קרים לרב הצבאי הראשי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ