חיילי גבעתי שתועדו משליכים רימון הלם על פלסטינים ללא סיבה נשפטו וייענשו

סמל המחלקה שהורה שלשום על השלכת הרימון בפאתי רמאללה ללא הצדקה מבצעית נדון לעשרה ימי מחבוש. שני הלוחמים שהיו איתו בג'יפ נשלחו לשבעה ימי ריתוק

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

החיילים שזרקו רימון על פלסטינים חפים מפשע נשפטו היום (רביעי) על ידי מפקד הגדוד שלהם. בתחילת השבוע השליכו חיילים מחטיבת גבעתי רימון לעבר כמה פלסטינים בכפר לאקף, ללא הצדקה מבצעית. מתחקיר שנערך בצבא התברר כי סמל המחלקה הוא שהורה להשליך את הרימון לעבר הפלסטינים, והוא הועמד לדין משמעתי ונשלח לעשרה ימי מחבוש. בצה"ל אמרו כי הסמל פעל בניגוד למצופה ממנו. שני הלוחמים שהיו גם כן בג'יפ הצבאי הועמדו לדין משמעתי על ידי מפקד הגדוד, ונשלחו לשבעה ימי ריתוק.

אתר האינטרנט "רמאללה ניוז" פרסם אתמול סרטון ממצלמת אבטחה בו מתועדת השלכת רימון הלם לעבר ארבעה פלסטינים מג'יפ השייך לצה"ל. התקרית התרחשה שלשום בלילה, סמוך לבניין הנמצא בפאתי רמאללה. בסרטון נראה הג'יפ הצבאי עוצר ליד הארבעה, שיושבים במקומם בפתח הבית. מצפייה בסרטון לא נראה כי הם היוו איום פיזי על החיילים בג'יפ. הרימון הושלך ומיד לאחר מכן עזב הג'יפ את המקום. שניות ספורות אחר כך, התרחש במקום פיצוץ חזק. הארבעה קפצו ממקומם בבהלה וברחו.

לאחר שפורסם הסרטון אמש, בו תועד המקרה, איתרו בצה"ל את הכוח שהיה מעורב במקרה. סרטון מצלמת האבטחה שמתעד את זריקת רימון ההלם ברמאללה:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ