ח"כים דורשים לזמן את אהוד ברק לוועדת החוץ והביטחון בעקבות דבריו על נזק ביטחוני שגרם נתניהו

ח"כ בר לב ביקש מיו"ר הוועדה אבי דיכטר לזמן בדחיפות את ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר לדיון בוועדת המשנה למודיעין לבירור טענותיו

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק בכנס בראשון לציון, אתמול
ברק בכנס בראשון לציון, אתמולצילום: תומר אפלבאום

ח"כ עמר בר לב (המחנה הציוני) שיגר הבוקר (חמישי) מכתב לוועדת החוץ והבטחון בו ביקש לזמן בדחיפות את ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק לוועדת המשנה למודיעין. זאת על מנת לברר את טענותיו לפיהן "התרחשות" בחודשים האחרונים, לה היה אחראי ראש הממשלה בנימין נתניהו, גרמה נזק לביטחון המדינה. 

ח"כ בר לב, שמכהן כיו"ר ועדת המשנה למוכנות צה"ל ובט"ש, כתב ליו"ר ועדת החוץ והבטחון של הכנסת, ח"כ אבי דיכטר (ליכוד), כי ברק דיבר על איומים אסטרטגיים לישראל ויש לקיים על כך דיון סגור ומסווג בוועדה ולא שיח פומבי בנושא "מעל במות עם מיקרופונים". בר לב ציין כי הוא מצפה שדיכטר ייענה לבקשתו ויזמן את ברק לדיון בהקדם האפשרי.

יו"ר מרצ וחברת ועדת החוץ והביטחון, ח"כ זהבה גלאון, קראה גם היא הבוקר לזמן את ברק לדיון בוועדה על רקע דבריו. "ברק הטיל דופי חמור ביכולתו של נתניהו להגן על האינטרסים הבטחוניים של מדינת ישראל, ודברים כמו אלה שאמר אתמול אי אפשר להשאיר תלויים באוויר", אמרה גלאון. "ההתבטאויות שלו מאתמול מחייבות בירור מעמיק ודיון שאין לדחות אותו בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, זה לא מסוג הדברים שאפשר להסתיר מהציבור או מנציגיו".

אתמול בערב אמר ברק כי בתקופה האחרונה התרחש מקרה שגרם נזק ביטחוני לישראל כתוצאה מטעות בשיקול דעת מצדו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ומיחסיו המעורערים עם נשיא ארה"ב ברק אובמה. ברק אמר את הדברים במהלך נאום בכנס של תנועת "דרכנו" בראשון לציון וציין כי אינו יכול למסור פרטים נוספים בסוגיה בשל רגישותה.

"מחיר כבד יש גם להתרחשות נוספת, שגם בה, שוב, צירוף מדאיג של חוסר יכולת לשפוט אינטרסי ביטחון עמוקים ואת סדר העדיפויות שהם מכתיבים, לצד היעדר הפנמה של פוטנציאל שיתוף הפעולה עם ארה"ב וכן התנהלות אופרטיבית לא מוקפדת", אמר ברק. "כל אלה הובילו לחשיפה מטרידה ביותר של ישראל מול אתגר ביטחוני מרכזי. מפאת רגישותם של הדברים לא אוכל לפרט יותר מכך".

בלשכת ראש הממשלה דחו את טענותיו של ברק. בכירים בלשכת נתניהו אמרו ל"הארץ" כי אינם יודעים על איזו "התרחשות ביטחונית" אהוד ברק מדבר. "בדקנו את הנושא. אין דבר כזה נקודה", אמרו בלשכת נתניהו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ